Vitályos Eszter, a Kulturális és Innovációs Minisztérium államtitkára adta meg a kérdésre a furcsa választ.
Több mint 120 milliárdot. Az állami tulajdonban maradt és a megnőtt villany- és fűtésszámlákkal küzdő ELTE vagy a budapesti Műegyetem többnyire nem kap hasonló támogatást.
Az EU kérésére szigorítanak az összeférhetetlenségi szabályokon.
A villámtempóban végigvitt átalakítás során több olyan oktatótól is megvált az egyetem, akikre nem volt semmilyen panasz, specifikus tárgyakat oktattak, és egyiküket az egyetem vezetése ki is tüntette a munkájáért. A Corvinus alkalmazotti tanácsa szerint ezzel azt sugallja az alapítványi egyetem vezetése, hogy senki nincs biztonságban.
A K-Monitor összesen 23 alapítvány 1356 ingatlanját jelölte meg.
Mészáros Lőrinc cégcsoportjának szakembereit is bevonják az oktatási folyamatokba, a legjobban teljesítő hallgatók hosszútávú munkalehetőséget kapnak.
Azt ígérik, a felújítás során figyelnek a természeti értékekre.
A civilek garanciát kérnek az Óbudai és a Testnevelési Egyetemet fenntartó alapítványoktól, hogy nem fogják ezeket beépíteni.
Augusztusra öt állami egyetem maradt az országban.
Mert a törvénybe is foglalt nevén már 14 éve létezik egy - amúgy az egyetemhez kötődő - alapítvány, két alapítványt meg nem hívhatnak ugyanúgy.
Mert benne van a törvényben, hogy a szenátus javaslatait figyelembe kell venni.
A fideszes többség április végén döntött az ezermilliárdos közvagyon átadásáról. A hat ellenzéki párt ezt a döntést támadja meg az Ab előtt.
A felsőoktatásra elkülönített gazdaságvédelmi keretet csaknem teljes egészében erre használják.
Orbán Balázs és Fekete-Győr András lefolytatták a vitát, ami semmit sem vitt előrébb.
A „fideszes alapítványok” ellen tüntettek így a Kossuth téren.