Hétfőn bemutatják a vagyonvisszaszerzési terveket, meg azt is, hogyan akarják elmozdítani a közméltóságokat.
Néhány meglátása azért volt.
A módosítót benyújtó Melléthei-Barna Márton szerint „politikai ellenfelek üldözésére létrejött Szuverenitásvédelmi Hivatal, a közpénzek magánvagyonként való kezelése és a kormányfői hatalom időbeli korlátlansága mind-mind a hübrisz megnyilvánulása”.
Ennek alapján Orbán Viktort nem lehetne többé miniszterelnökké választani.
A volt miniszterelnök barkácsmódszerekkel építi a Fideszt.
A köztársasági elnök szerint az egyedi helyzeteket nem az alkotmányban kell rendezni. Magyar Péter szerint Sulyok a saját pozíciója és milliós fizetése védelmében naponta öt helyre fut el panaszkodni.
Inkább „becsüljük meg mindazt, ami összeköt bennünket”. Ma járt le az új kormány által szabott határidő az önkéntes lemondásra, ezért posztol az államfő. Arra jutott, hogy a lemondása „nem adna megoldást az intézményi konfliktus alkotmányos elveknek megfelelő rendezésére”. Az egész szöveg ilyen, érdemes kattintani!
A köztársasági elnök aggasztónak tartja, „ha bárki az alkotmányos követelményekre nem mérceként, hanem a törvényhozás kiiktatandó akadályaként tekint”.
Helyes, hogy a kormány külön infrastruktúrát tervez felállítani az állampolgári részvétel intézményesítésére. Azt viszont joggal várhatjuk el a kormánytól és az Országgyűléstől, hogy addig is úgy készítsen elő javaslatokat és hozzon meg törvényeket, hogy ebből nem hagyja ki a polgárokat. A TASZ igazgatóinak írása.
Az ő korában az ember már sokkal inkább hátratekint, nem előre.
Onnan szólogatott közbe a volt barátjának tréfás, családias hangulatban.
Kocsis Máté máshogy látja.
Ugye, hogy ez eddig önnek nem jutott eszébe?
Nyolc évben korlátozzák a miniszterelnöki mandátumot.
A Magyar Hang információi szerint Szabó Marcel alkotmánybíró szólította fel lemondásra az Alkotmánybíróság elnökét.