Indul az Umami, a 444 új gasztropodcastja. Az első adásban két Z generációs szakáccsal beszélgettünk, akik a saját helyüket viszik. Pohner Ádám egy kis borsodi településen nyitotta meg Michelin Bib Gourmand minősítésű éttermét, az Iszkort, Hetey Márton a Rákóczi csarnokban indította el hatszékes levesezőjét, a Nem Rament.
Vasárnap még csak az előfizetők hallják, keddtől mindenki.
Irány a Nagykörút!
A Torinóban megrendezett európai döntőn a Pohner Ádám vezette magyar csapat a nyolcadik helyen végzett.
Baromi divatos esemény lett a Bocuse d'Or szakácsverseny, egymást tiporva figyeltük Mély Torok társaságában, hogy kiből lehet az új Széll Tamás.
Az amerikaiaknak csak a fődíjra futotta.
Az európai győztes a világligában az öt közé vágyik. Tokaji bor, Tokaji ecet, tökmag, erdei medvehagyma, zeller, magyar szarvasgomba és paprika a vegán menüben.
Muszáj minden erejével a Bocuse D'Or-ra koncentrálnia.
Hagyjuk már ezt a Széll Tamás-hype-ot! Egy 67 éves mesterséf C-vitaminos túróval, milánói spagettitortával és sült fagylaltheggyel adta fel a leckét az agyondicsért új generációnak.
A győzelem hihetetlen, nagyszerű, de megmutatja a hazai vendéglátás súlyos gondjait is. A magyar konyha sajnos ettől sem lesz világhírű, mint ahogy nem is volt soha.
Itt-ott talán még érdemes lett volna csiszolni a prezentáción.
Ember nem alkotott még ekkorát kecsegéből!!!
Schmitt Pálnak is megmutatta, hol kezdődik a gasztronómia.