Új helyet talált magának a múlt héten kilakoltatott soroksári gimnázium, de a szülők elvesztették a bizalmukat az intézmény iránt.
A Jedlik Ányos Gimnázium falára Orbán-idézet és Németh Szilárd neve is kikerült.
Ismét összesereglett a NER legjava, hogy meghallgassa a miniszterelnök őszi eligazítását.
Ahogy az is neki jutott eszébe, hogy kőtáblára véssék a nevét a felújított Jedlik Ányos Gimnáziumban.
Németh Szilárd rezsibiztos üdvözli a döntést, mert szerinte sincs helye pártpolitikának az iskolában. Az ő emléktáblája azért a falon maradt.
Maga az igazgató sem tudta, hogy kerültek ki a miniszterelnök szavait tolmácsoló óriási táblák.
A csepeli alpolgármester szerint ez ugyanolyan, mintha Szent István gondolatait tették volna a diákok elé.
Egyetlen ártatlan iskolaátadó furcsa ívet húzott egy Orbán Viktor idézettől egészen Rákosi Mátyásig.
Sok mindent választhattak volna a falakra, az iskola döntéshozói mégis a miniszterelnök „hét törvényét” akasztották ki.
Etikai eljárást indítottak ellene.
Borbély Lénárd és Németh Szilárd évek óta feszült viszonyát új történet feszíti tovább.
2019-ben Csepelen még párbeszédes jelölt indult ellenzékiként, de nem nyert.
Az ország egyik leggazdagabb emberének cége felújításra hivatkozik.
„Megszűnik a lakcíműnk. Onnantól kezdve hajléktalanok leszünk gyerekestől” - nyilatkozta a Partizánnak az egyik helyi lakos.
Borbély Lénárd ettől függetlenül jobboldali marad, és nem szakad el „szellemi közösségétől”.