De ha az illetékes hatóságok megkeresik őket, mindenben együttműködnek velük - írták.
A februári feljelentést a NAV öt nappal a választások előtt elutasította. A feljelentő panaszt nyújtott be, az ügyészség most igazat adott neki, így elindul az eljárás.
Erdős Balázst, a Petőfi Média ügyvezetőjét azonnali hatállyal nevezték ki a szervezet nyilvánosságra került belső tájékoztatása szerint.
De egyelőre marad a Magyar Kulturáért Alapítvány élén. Már ameddig az még létezik.
A Telex megszerzett néhány nevet azok közül, akiknek volt diplomata útlevelük. Az Orbán-kormány alatt nagyon sok útlevelet osztotta ki, az új vezetés felülvizsgálja a listát.
Szerinte „sok-sok kiskirályság épült fel”, és beszólt Demeter Szilárdnak is.
Magyar Péter Karmelitában tett tárlatvezetése ihlette meg az Országos Széchényi Könyvtár dolgozóit.
Kulturális ügyekben Hankó Balázs eleinte mindössze annyit hangoztatott, hogy a világ legjobb dolga magyarnak lenni. Most kiderült, hogy a gyógyszerész végzettségű miniszter giccsmagyar politikája mögött valójában brutális pénzszórások állnak.
Szerinte inkább a Mezőgazdasági Múzeum Gödöllőre költöztetését kellett volna jobban támogatni, de mintha már ő sem hinne igazán a projekt befejezésében.
A luxizás is baj, de hogy pontosan ki luxizik, arról nem beszélnek. Volt, aki Bayer Zsoltot hibáztatta, de Orbán Viktorhoz szinte senki sem mert nyúlni.
„Most már jó lenne, ha legalább csöndben lennél!” „Haragudhatsz rám, köpködhetsz is!”
A Magyar Nemzeti Múzeum Közgyűjteményi Központ volt elnöke most nagyjából minden hivatalát el fogja veszíteni, de amúgy sem látta már sok értelmét a munkájának, inkább a földön dolgozna, illetve havi egy kávé áráért árulná a gondolatait.
A polgármester hálás, és lemondásra szólítja fel saját ellenzékét, mert „a kormány ellenségeként sikerült beállítaniuk Verőcét”.
Világörökségi helyszíneknek szánt pénzből építettek a római limes részét képező egykori hadikikötőt felidéző dolgokat, csakhogy a kormány még 2021-ben kiugrott a kapcsolódó pályázatból. Verőce polgármestere állítja, ártatlanok az ügyben.
A Nemzeti Múzeum főigazgatója lett a Magyar Nemzeti Múzeum Közgyűjteményi Központ elnöke.