Az amerikai elnök kinyittatta a gátakat, hogy hadd menjen a víz a tüzekről sújtott Los Angelesbe, csakhogy a víz nem oda megy, és később hiányozni fog.
Vámot vetnek ki az amerikai szénre, az LNG, a kőolajra és az autókra, a Google-lel szemben pedig monopóliumellenes vizsgálatot indítanak.
Kanada vállalta ugyanis, hogy megerősíti a határt a migrációs és a fentanil áramlásának visszaszorítása érdekében.
Szerinte a kijevi vezetés nyitott lenne erre.
A fejlesztési ügynökség „nem működőképes” a külügyminiszter szerint, mert nincs összhangban az amerikai érdekekkel.
Trump a napokban vetett ki 25 százalékos védővámot minden kanadai és mexikói termékre, hatalmas felfordulást okozva a tőzsdéken.
A USAID vezetői szerint olyan pótolhatatlan eszközt igyekszik felszámolni a kormányzat, ami a világ 120 országában biztosította az amerikai soft powert. Máris felerősíti a humanitárius válságokat az ügynökség kifizetéseinek befagyasztása.
És mert az amerikai elnök szerint az ország „bizonyos embercsoportokkal nagyon rosszul bánik.”
Trump az Európai Uniót is újra megfenyegette a vámokkal.
Annyi minden történt januárban a magyar közéletben, hogy a felére sem emlékszünk már. Új sorozatunkban a felejtés megelőzése érdekében havi rendszerességgel összefoglaljuk a NER történéseit.
Egy Oroszországgal kötött kezdeti tűzszünet részeként.
Trump a kínai árukra 10, a kanadaiakra és a mexikóiakra 25 százalékos vámot vetett ki.
Kelet-afrikai barlangokban vadászott terroristákra az USA.
Donald Trump átverte az üzletfeleit, az államot, elárulta a leghűségesebb embereit, az ügyvédjét és a saját minisztereit, de becsapta még a legközelebbi családtagjait is. Tőle várja Orbán, hogy ez az év fantasztikus legyen.
Csökkenő kurszki kiszögellés, súlypontáthelyezéses orosz támadások, és folytatódó előrenyomulás Donald Trump beiktatásának árnyékában. Katonai szakértő elemzése arról, mi történt az orosz-ukrán háborúban az év első hónapjában.