Megköszönte a kiállást és sok erőt kívánt.
„Íróként végignézve Szabó Bence százados videóját nehéz nem azt gondolni, hogy a legsötétebb politikai noir-kémregény-technothriller valóságban élünk.”
Mindez adományozóknak, az önkormányzatnak és egy NER-es vállalkozásnak köszönhető. A felújított épület alkotóházként működik majd.
2025-ös összefoglalók, felfutó sportágak, teknősinvázió, ukrajnai riport és a hatalom lélektana a 444 napindító hírlevelében.
Dragomán György sajnálja azokat az embereket, akik mindennél jobban ragaszkodnak a hatalomhoz, mert tényleg elvesztik a saját személyiségüket. Igazi, kemény diktatúrából jön, nagy kérdésnek tartja, hogy merünk-e szabadon élni. A hatalom lélektanáról és a különleges módszeréről is beszélgettünk az íróval.
„1986 november huszonharmadikán népszavazás volt Romániában. A békét kellett támogatni” – ezzel az apropóval írt húsz éve novellát Dragomán György. Ma, a békepártinak mondott aláírásgyűjtés elindításának napján aktuálisabb, mint valaha.
Vidám és megkapó történet az író otthonának alkotóházzá alakítása, amiről sajtótájékoztatón számoltak be. A kultusz működik, az életmű tartogat titkokat, de mi adható át abból az Esterházy-jelenségből, amely több generáció meghatározó élménye?
Óbuda önkormányzata megveszi a házat, és egy írók által vezetett alapítvány fogja szervezni annak programját.
Az akadémia irodalmi szekciójába vették fel négy másik íróval egyetemben.
Rendhagyó emlékezések egy rendhagyó költőre.
A Dragomán György regényéből készült filmet sokan az Éhezők viadalához hasonlítják.
Ki csavarja ki az írók kezéből a fakanalat egyszer és mindenkorra?