Az emberek kezdik elhinni, hogy az infláció idén márciusban kezdődött - mondta Surányi György volt jegybankelnök Friderikusz Sándor műsorában. Szerinte a rezsicsökkentés árát fizetjük meg, amikor a kormány azt mondja, nincs pénz a tanárok béremelésére.
Elemzők szerint több nemzetközi folyamat is hozzájárul ahhoz, hogy a forint árfolyama mélypontról mélypontra zuhan, de a kormány nem háríthatja teljesen a külföldre a felelősséget. Tenni pedig már csak egy dolgot tehet.
Szinte meg se moccant péntek reggel, az euróhoz képest maradt a 400-as álomhatár fölötti szint.
7,75 százalékról 9,75-re emelte az irányadó kamatot a Magyar Nemzeti Bank, de ez sem segített.
Június közepe óta nem kommentálta a leértékelődést a kabinet.
410 alá nem ment az árfolyam.
A háború nem, a háborús infláció elkerülte Ukrajnát.
Épphogy.
Egy dollár pedig már annyiba kerül, mint egy euró tegnap délben.
Nem látszik, hogy hol lehet vége a zuhanásnak, a dollárral szemben is történelmi mélypontra jutott a forint árfolyama.
De a keddi történelmi mélypontokat nem érte el.
Tragikus napja van a magyar fizetőeszköznek. Egyetlen nap alatt veszített az értékéből annyit, hogy minden fontos devizával szemben rekordmélységbe zuhant.
A régió legrosszabbul teljesítő devizája a magyar.
A dollárral szemben is sikerült elérni egy új mélypontot.
Az MNB Monetáris Tanácsa nem 50 vagy 100, hanem 185 bázisponttal 7,75 százalékra emelte az alapkamatot.