A családpolitika a magyar és a lengyel kormány számára is nagyon fontos. Nálunk viszont elsősorban a jómódú családokat támogatják, míg a lengyelek a szegényebbeket. Romániában is próbálkoztak családügyi kampánnyal, de az emberek valamiért nem voltak vevők rá. Vajon miért? Szikra Dorottya szociálpolitikussal az Abcúg beszélgetett.
A kormány a bevándorlás alternatívájaként sokat beszél a gyerekvállalás fontosságáról, másfél éve mégis újra csökken az újszülöttek száma.
„Aki teleszüli a világot, azé a világ.” (Németh Szilárd)
Nehéz és lassú az örökbefogadás, ezért egyre többen árulják pénzért a kisbabájukat. Egy párt rejtett kamerával rajtakaptak.
Európa egyik legbőkezűbb családtámogatása a magyar, de sok család egyre kevesebbet tapasztal ebből. Alapjaiban alakult át a támogatások rendszere az elmúlt években, amivel a cél még mindig a születő gyerekek számának növelése.
Ogata Juka ezzel demonstrálta, milyen nehéz a dolgozó nők helyzete a kevés bölcsődei és óvodai férőhely miatt.
Vége tehát annak a kornak, amikor a szülők lesütött szemmel kellett, hogy járjanak, és amikor bilincsben vitték el az anyukákat.
Januártól a kormány kiterjeszti az egyszeri anyasági támogatást a külhoni magyarságra is.
Gajdics Ottó szerint nincs olyan, és soha nem is volt olyan, hogy valaki ne tudta volna eltartani a gyerekét.
Addig is azt szeretné, ha az emberek nem csak Andy Vajna feleségeként tekintenének rá.
Ettől persze nem fog megállni a népességfogyás Magyarországon.
És 1 éves korig tiltani kellene a gyerekek bölcsődébe adását.
Ideje lenne a férfiak biológiai órájáról is beszélni, ha már a nőkét oly előszeretettel emlegeti boldog-boldogtalan, mert bizony nekik is van ilyen.
Bukják a bónuszt, az előmenetelt, és még kapnak egy 46 ezres bírságot is.
Fotósorozat készült a kisbabákkal otthon maradó svéd apukákról. Ilyen a családpolitika ott, ahol az állam pluszpénzzel bátorítja, hogy mindkét szülő ugyanúgy foglalkozzon a gyerekekkel.