Bár János viskóját a közteresek lerombolták, a helyiek megmentették az utcán éléstől: a segítségükkel hozzájutott egy pici házikóhoz, amihez még tűzifát is kapott, mostanra pedig már munkát is találtak.
Tűzön-vízen át védik egymást, semmi el nem választhatja őket egymástól: sok hajléktalan a kutyája miatt még a szállókra se megy be, mert kevés helyen fogadják őket együtt. Inkább megfagynának a hidegben, minthogy lemondjanak kedvenceikről. Ezek az állatok hű társak, akik védik kiszolgáltatott gazdáikat, az adományozók pedig egy-egy simogatásért cserébe néha bőkezűbben adakoznak az utcán élőknek.
Egyelőre csak a belvárosi aluljárókból távolították el a hajléktalanokat, az utcákon, parkokban ugyanolyan nyugalomban lehettek mielőtt az utcán élést betiltó törvény életbe lépett volna. A következő napok nagy kérdése lesz, hogy feljönnek-e a föld alól a rendőrök, és félhetnek-e az erdőben, kunyhókban lakók.
A Gazprom-közeli céget vezető orosz bankár 15 millió fontos épülete üresen állt. Szerdáig, most már utcán élő emberek lakják.
A nappali melegedők már 110-115 százalékos kihasználtsággal működnek.
Vas, Tolna, Hajdú-Bihar és Békés megyében meg is teltek.
16 év után kiderült, hogy sok a baj ott a hajléktalan nőkkel. Épp amikor mélygarázs és luxushotel készül.
Fák már nincsenek, hajléktalanok sem lesznek, semmi nem állhat a beruházás útjában.
A magánterületen működő szállónak lejárt a szerződése a bérbeadóval, aki szerint most a városi vízműnek kéne vizet szolgáltatnia a hajléktalanoknak.