Egy éjszaka a Közel-keleten.
De Trump nagyon várja a találkozót a kínai elnökkel.
Évtizedeken át úgy tűnt, ők lehetnek a békés és biztonságos, csillogó oázis a közel-keleti káoszban. Úgy volt, hogy mindehhez a békét és biztonságot az amerikaiak garantálják. Mindez szertefoszlott, amint Dubajban becsapódott az első iráni drón, és nem biztos, hogy vissza lehet szerezni.
Boris Pistorius nem érti, miben lehetne egy-két európai hadihajó segítségére a nagy amerikai flottának a Hormuzi-szorosban.
Az irániak az üzemanyagtartályokat célozzák.
Az európai uniós külügyminiszterek hétfőn tárgyalnak az Észak-atlanti Szövetséget fenyegető amerikai elnök követeléseiről.
Pocsék jövő vár az Észak-atlanti Szövetségre, ha nem segít a Hormuzi-szoros felszabadításában.
Egymás után pattintják le az amerikai békeelnököt a szövetségesei.
A Brent olaj hordónkénti ára már 105 dollár közelében van, miközben a múlt hét közepén még 90 dollár alatt volt.
Gyors drágulás jöhet, a légitársaságok részvényei zuhannak, a Wizzair papírja 36 százalékot esett néhány hét alatt.
„Így vagy úgy, hamarosan megnyitjuk, biztonságossá és szabaddá tesszük a Hormuzi-szorost” – fogadkozott új posztjában az USA elnöke.
Az iráni parlament elnöke korábban jelezte: a Kharg-sziget elleni támadás a megtorlás új szintjét váltaná ki, mert a sziget kulcsfontosságú az ország gazdasága és biztonsága szempontjából.
Irán új legfelsőbb vezetője szerint viszont az ország folytatja a harcot. Az európai vezetők hiába kérték Trumpot, hogy az oroszok ne kapjanak szankciókönnyítést, mégis kaptak.
Lesz-e közös Orbán-Magyar látogatás Kijevbe? Mekkora jelentősége lesz a Békemenetnek? Visz-e kompromisszumos javaslatot a magyar miniszterelnök Brüsszelbe? Megannyi kínzó kérdés, amikre Gulyás Gergely válaszolt is.
Fogalmatlan Trump-kormány, hektikus nemzetközi pánikhangulat, szélsőjobbos AI-profilok és egy egri meglepetésjelölt a 444 napindító hírlevelében.