Jön a Nyugat-Európát már kitikkasztó, életveszélyes afrikai hőség.
Az alapbért akkor is megkapják a dolgozók, ha az elviselhetetlen meleg miatt felfüggesztik a munkát.
Locsolják az utakat, külön protokoll jön a hajléktalanellátásban.
Tartós melegre készüljünk, elrendelhetik az első hőségriasztást.
Jön az autómentes Városliget, a hőségriasztás, a 16,4 milliárdnyi uniós pénz, hangzott el a kormányszóvivői tájékoztatón. Már nemcsak Balásytól lehet rendelni, visszakérik az előleg a Duna Aszfalttól.
A rendkívül száraz levegőnek köszönhetően legalább az éjszakák nem lesznek annyira forrók.
Csütörtöktől vasárnapig tart a mindmeghalunk.
Vasárnap már jön egy kis enyhülés, 10 fokkal eshet vissza a hőmérséklet.
Csütörtökig nagyon meleg lesz.
Csütörtökig másodfokú hőségriasztás lesz érvényben.
Péntek helyett csak jövő héten jön az enyhülés, addig fokozottan kell vigyázni.
Akik szeretik a hőséget, azok persze örülhetnek.
Az országos tisztifőorvos meghosszabbította a hőségriasztást.
Csütörtök éjfélig fog tartani.
Megint kettészakad az ország: Sopronban 22, Szegeden 36 fok lesz vasárnap délután.