A legtöbb határátkelő még mindig zárva van az útzárak miatt, amit a koszovói szerbek tiltakozásból állítottak.
Hetek óta tart a konfliktus a koszovói szerbek és a rendőrség között, Aleksandar Vucic igyekszik oldalni a feszültséget
Lehetetlen helyzetben az ünnepekre hazaérkező vendégmunkások tízezrei és a kamionosok.
Aleksandar Vučić a koszovói szerbek képviselőivel is találkozik.
A szerb elnök közben a helyi szerbek legyilkolásával riogat.
„Minden intézkedést megteszünk népünk és Szerbia védelméért” – mondta Aleksandar Vucic szerb elnök.
A szerb vezérkari főnök sürgősen a határhoz utazott.
Shaqiri és Xhaka, a két koszovói származású svájci két vébén is provokálta a szerbeket.
A koszovói miniszterelnök szerint az ukrajnai háborúban megfeneklett oroszok érdeke a konfliktus kiterjesztése.
Aleksandar Vučić nem bízik benne, hogy kérésüket a KFOR-nál elfogadják.
Egy volt szerb rendőr letartóztatása fokozta a konfliktust.
Csupa-csupa elmaradás, lefújás, visszamondás. De legalább az orosz-szerb barátság változatlan.
Azért tartottak volna előrehozott önkormányzati választást, mert az ott élő szerb kisebbség tagjai november első hetében úgy döntöttek, kivonulnak a koszovói állam intézményeiből, hogy így tiltakozzanak amiatt, hogy a Szerbia által kiadott rendszámtáblákat koszovóiakra kell cserélni.
Ezzel a zászlóval hergelte magát a szerb válogatott a brazilok elleni sima vereség előtt.
Nem adjuk fel! - olvasható a zászlón. A Koszovói Labdarúgó Szövetség a FIFÁ-hoz fordult.