A fiatalok alapképességei elmaradnak a régiós átlagtól, és a felsőfokú végzettségűek aránya is kisebb – olvasható a „180 lépés a magyar gazdaság fenntartható felzárkózásáért” című műhelymunkájukban. Az is kiderül, hogy még reformokkal is csak az osztrák fejlettség 80 százalékát érhetjük el 2028-ra.
Az akadémikusok szerint a közoktatás feladata az élethosszig tartó tanulás képességének a kialakítása kéne legyen, és nem a naprakész munkavállalók kibocsátása a gazdaság szereplői számára.
Hiába a béremelés, a tanárok fizetése még mindig borzasztóan alacsony, a szegény gyerekek pedig annyira le vannak maradva, hogy arra már a kutatók sem találják a szavakat.
Olyan történt, ami még soha: nem egy párt-, civil szervezet vagy magánszemély, hanem egy bíróság mondta ki, hogy alaptörvényellenesen vették el a vagyont.
Csömör önkormányzata indította a pert az EMMI ellen, a Fővárosi Közigazgatási és Munkaügyi Bíróság pedig annyira alkotmánysértőnek találta a vonatkozó törvényt, hogy január 8-án az Alkotmánybírósághoz fordult, hogy az semmisítse meg több pontját. Az AB-nek legkésőbb 90 napon belül döntenie is kell.
Több ezer diák vett részt a diákok által szervezett tüntetésen, amelyen a magyar közoktatás állapota ellen tiltakoztak. A diákokat kérdeztük arról, mi a baj az utóbbi években agyonreformált oktatással. És persze, hol vannak ilyenkor a kedves szülők?
„5 éven belül nem lesz aki tanítsa a gyermekeinket, inkább beállnak egy Lidl kasszába 6 órába, másfélszer annyi fizetésért és juttatásokért” – írja egy aggódó pedagógus.
A Nemzeti Együttműködés Rendszerének minden homályos sarkát bevilágító, tökéletes interjút adott az iparkamara elnöke.
Pár hónapja magántanuló lett, de a törvény szerint ettől még joga lett volna elballagni, szeretett is volna, de az iskola nem engedte.
Nevetni fognak, de nagyjából minden sínen van, főleg A KOMMUNIKÁCIÓVAL VAN BAJ.
A közoktatásról szervezett vitafórumot az akadémikusokból és doktorokból álló Stádium 28 kör. Nem volt barátságos a hangulat.
Új bűnbakot talált a kormány a magyar közoktatás tragikus teljesítményére. A szegények tehetnek a dologról, mert nekik nem a tanulás az első.
Az oktatási államtitkár szerint nem lehet kijelenteni, hogy egy kis falu iskolája rosszabb lenne, mint egy városi.
A magánkiadók által írt új irodalom-, matematika-, történelem- vagy egyéb közismereti tankönyv 2017-ben sem kerül az állam által elismert tankönyvek jegyzékére.
Mindenki felelős a kudarcért, kivéve azok, akik hat éve irányítják az oktatást Magyarországon.