Polgári kezdeményezések everywhere.
Állítólag egy drogdílert kerestek, vagy "területbejárást" tartottak. A rendőrök szerint csak sajtótájékoztató volt.
Ha valami biztosan, akkor ez az eset helyet kap a magyar kriminalisztika történetében.
Ami 20 méter hosszú és 5 méter magas.
Rajtaütöttek a „kristály plázán”.
Aláírásgyűjtésbe kezdett több borsodi település, hogy így tiltakozzanak a megyeszékhely szegényexportja ellen. Miskolc képviselő testülete május elején szavazta meg, hogy azok a bérlakásban élők, akik vállalják, hogy elköltöznek a városból, kapnak kétmillió forintot. Ha nem költöznek, semmi sem jár.
Miskolc pénzt adna azoknak, akik lelépnek a városból. Sátoraljaújhely most azzal reagált, hogy ők nem adnának segélyt olyan új betelepülőknek, akik más önkormányzat pénzéből vesznek náluk. Magyar szociálpolitika a csúcson.
Egy kávé ellopásával indult, fordulatos bűnügy lett a miskolci esetből.
1,5-2 millió forintot kapnak önkormányzati bérlakásukért cserébe a benne élők, ha városon kívülre költöznek.