Diákok tiltakoztak a nyelvvizsgatörvény jövő évi bevezetése ellen. Azt mondják, ha Orbán nem teszi le a nyelvvizsgát, népszavazást kezdeményeznek.
„Kevesen tudják, hogy a szülő nincs teljesen kiszolgáltatva az agymosást végző tanároknak, igazgatóknak” – emlékeztet a Magyar Nemzet.
Ha egy gyerek kezelhetetlennek tűnik a tanárai számára, sokszor inkább meggyőzik a szülőket, legyen magántanuló. Segítség nélkül azonban esélye sincs felkészülni a vizsgákra, és előrejutni az iskolában, úgyhogy sokaknak csak a munka marad a szülőkkel, esetleg a flangálás vagy a neten lógás.
A pedagógusbér a többi diplomás átlagbérének kétharmadát sem éri el, azt írják, Orbán nem ezt ígérte a tanároknak.
Sokan szólni sem mernek, ha zaklatják, csúfolják vagy fizikailag bántják őket az iskolában, de ha mégis, akkor sem biztos, hogy a tanár cselekszik. Nem csoda, a téma szinte csak akkor kerül szóba az órán, ha meleg költőről van szó.
Az iskola arra kérte őket, halkítsák le a zenét, mert épp felvételiztetnek. Erre bementek és megverték a tanárokat, diákokat.
Helyette kétszer lesz az, hogy apa/anya.
Életközeli, a gyakorlatban előforduló példák jelennének meg a matekórákon.
A CNN is az itteni oktatás helyzetével foglalkozik.
A volt oktatásügyi államtitkár szerint Bécsig kiutazni nem olyan nehéz, és jó is, hogy vége az ügynek, mert „végre ez a fortyogó fazék kicsit lecsillapodik”.
Mintha nem is Magyarországon lennénk: civilek javaslatait is meghallgatva az állam pénzt ad azoknak a tanodáknak, amelyek a leghátrányosabb helyzetű gyerekekkel foglalkoznak, és épp kifogynának az uniós támogatásból.
„Körülbelül annyit szenvedett, mint egy falusi csirkevágás során a csirke, amit táplálkozás céljából megeszünk” – mondta.
Drámai képet fest a magyar oktatás helyzetéről a hétfőn megjelenő Társadalmi riport. De a társadalmi működés más területein sem sokkal jobb a helyzet: bezárkozó, megmerevedő, „jövősokkos” országban élünk.
„Mert vétkesek közt bűnös, aki néma”, írja levelében Fazekas László, aki fel is sorolta a lehangoló eseteket, amik a döntéséhez vezettek.
Az 50 tanuszoda harmada készült csak el, azok is jelentős csúszással. A mostani tanévkezdésre ígért tanuszodákat jó esetben is 2020-ban adhatják át.