A volt miniszterelnök-jelölt szerint Orbán Viktor hisztériukus előadásai színészi alakításnak is gyengék.
„Ha kikerült egy leprás tócsát, sugárfertőzött pocsolyában találta magát, s megint egy tócsában, aztán újra egy pocsolyában, s így tovább a végtelenségig. Fent kormos felhők kergettek nikotinsárga ködöket a hányáslila »mennyeknek kapujában«. A csatornabűzt nem érezte a dögszagtól. Nyuszika háza elől az utolsó busz is elment már vagy tizenhárom éve. Innen, hol a »cukor ecetízű«, s apró szüneteket sem tart a hanyatlás nagy koncertje, »a hidegre való tekintettel«. Sáros volt a koszos mocsok.”
Nosztalgiázni fognak.
Minden Újszövetség alapú keresztény vallásból gúnyt űzve kiforgatott egy ismert bibliai idézetet. Ilyesmit a magyar közbeszédben Orbán előtt csak Tóta W. Árpád engedett meg magának.
Hozzáértők szerint képzőművészetről csak hozzáértők írhatnak. De mi bebizonyítjuk, hogy épp ellenkezőleg! És olyan összefüggésekre mutatunk rá két most nyílt kiállítás között, amelyek talán össze sem függnek!
Szilágyi Ákos az utolsó politikus költő a posztpolitikus, poszttrúsz, posztdemokratikus világban. Hihetetlen, de mintha ő írná Orbán kottáját. Paródiái bármikor valósággá válhatnak. Illetve... talán a valóság maga paródia. Vagy fordítva.
Orbán Szabolcs-Szatmár-Bereggel ajándékozta meg az orosz vezetőt, a bicskei áldozatok végre elnézést kértek Balog Zoltántól.
Felbátorodtak a közintézmények vezetői, egyszerűen csak nemet mondanak.
Hanem az, amikor elkezdődik a Partizán élő adása.
Ezt meg is írta a humoristának a helyi közintézmény, a Petőfi Sándor Művelődési Központ vezetője.
Amíg a kormányzati spórolás miatt az állami iskolákban 18 fokban kénytelenek fagyoskodni a magyar emberek és asszonyok gyerekei és lányai, addig az önkormányzati óvodákban rejtőzködő luxusóvodások dőzsölhetnek a meleg radiátoroknál.
„Mindenért támadhatnak, és főleg ugye balról kapja a pofonokat az ember, az a helyzet” – mondja a köztévés Orbán-parodista.
Mészáros Lőrinc: Nyári gondolataim
Elképesztő hírek jöttek a miniszterelnök acélidegeiről, tűrőképességéről: akárhogy is nevetteti ki, alázza meg, űz gúnyt belőle a nagy nevettető, Orbán tűr, lepereg róla minden.
„Rendet raktunk az egészségügyben, megdupláztuk az ott dolgozók fizetését, és megszüntettük a hálapénzt. Ettől azt reméljük, hogy egy sokkal hatékonyabb, átláthatóbb és tisztább egészségügy szolgálja majd a következő évben Magyarország állampolgárait.” :D :D :D