Mindenki mindenkivel szolidáris, de az önkormányzat döntésével senki nem elégedett.
A független művészet ritka ünnepe, amikor egy kulturális központ ugrik elő a semmiből. De honnan lesz pénze erre az SZFE-ről távozó hallgatóknak és oktatóknak?
A FreeSZFE mozgalom tagjai egy Damjanich utcai felújított önkormányzati épület bérleti jogát kapják meg.
A modellváltás megérkezett a Vas utcába: eddig színművészetis diákok voltak itt, most mécsesek és virágok. Az Orbán-korszak leglátványosabb egyetemi ellenállásának helyszínét bezárják, és még a nevét is elveszik.
A blokád után Vidnyánszkyék teljesen átszevezik az oktatást, máris több tucat új tanár érkezett és megindult a bosszúhadjárat a kormánymédiában a korábbi vezetés és a hallgatók ellen. Az egyetemfoglalók mégsem adják fel, tovább harcolnak a független oktatásért.
Ódry Árpád szobrát az új vezetés átviszi az új épületbe.
A polgármester szerint Szarka Gábor érdemtelenné vált a kitüntetésre, mivel részt vállalat az egyetem autonómiájának felszámolásában.
Hisztéria, kosz, mocsok, lepukkadt, reves, lepusztult, ótvar, betegség, pattanás – mondta a fideszes úriember a Hír Tv-n.
Az önkormányzat a sajtóból értesült, hogy Soós Péter szerepel az új tanári karban.
Pálfi Szabolcs visszautasítja, hogy bármi ilyesmibe belement volna. Csak a meglévő osztályait viszi végig.
Inkább nem akar véleményt mondani arról, mi történt az egyetem autonómiájával.
A rendezői osztályt pedig András Ferenc kapja.
A Nemzeti Színház igazgatója egy nyílt levelében azt állítja, ő művészként, színházigazgatóként, a MITEM vezetőjeként a világnézetileg egyet nem értők közeledésében, párbeszédében bízik, azon dolgozik.
Vidnyánszky Attiláék az egyetem közösségi oldalát is elfoglalták.
A rendező szerint a Vas utca megszűnése, valamint az új tanári kar névsora aggodalomra ad okot.