Megpróbálták betrollkodni a MOB-ba az úszóversenyekről is kitiltott Szilágyi Zoltánt. Prejudikálásról beszélnek, miközben az úszószövetség vizsgálata is megállapította, hogy Szilágyi Lilána igazat beszélt az apjáról.
Miközben a Magyar Úszó Szövetség korábban a bántalmazások miatt nem kívánatos személynek nyilvánította.
A MÚSZ elnöke rágalmazásnak tartja azt, amit Széchyről állítanak, de betartotta a vizsgálóbizottság felállítására tett ígéretét.
Szilágyi Zoltán nem jelent meg a korábbi tárgyalási napokon.
Az apa által indított becsületsértési per folytatódik, az úszónőnek be kell bizonyítania, hogy igazat mondott.
A Fővárosi Törvényszék végzése kimondta, hogy a testület semmilyen formában nem követett el rágalmazást vagy becsületsértést.
Szilágyi Liliána 25 éves, életének első húsz éve leginkább az otthoni és az uszodai terrorról szólt. Testi, lelki és szexuális bántalmazás, kapualjban átvészelt pánikrohamok, medencében érkező fizikai rosszullét. Zsebpénze nem volt, még arról sem dönthetett, milyen ruhában járjon. Meggyőződése, hogy az anyai nagyszülei nélkül az apjához hasonló bántalmazó lenne.
A bíróság feljelentést tett az úszó vallomása után.
Ha Szilágyi Gerda készen áll, nővére szívesen találkozna vele.
Többek közt édesanyja is tanúskodni fog az úszónő mellett.
Vallomást tett Szilágyi Liliána abban a becsületsértési ügyben, melyet Szilágyi Zoltán indított ellene azután, hogy lánya azt állította több fórumon, apja sokféleképpen bántalmazta őt. Kihallgatása során olyasmiket mondott el, melyek miatt a bíró az ügyet több súlyos bűncselekmény gyanúja miatt hivatalból a nyomozóhatósághoz utalta.
A becsületsértési ügyből per lesz, „tárgyalásra utalják.”
Még egy kis pereskedés tényleg nagyon hiányzott már a a családi drámából.
A rendőrség azt közölte az rtl.hu-val, hogy több alkalommal is sikertelenül próbálták felvenni a kapcsolatot Szilágyival, ezért lezárták a vizsgálatot.
Bírósági ítélet mondja ki, hogy Szilágyi Zoltán bántalmazta a lányát.