És Berlin és London is.
A szervezők a Parlament előtt százezres tömegről beszélnek.
A volt miniszterelnök is sürög-forog.
Nem delegáltak szónokat a tüntetésre, mert az a civileké, és óva intenek a fideszes provokátoroktól.
A résztvevők nem támogatják Orbán Viktor kormányát.
Néhány százan verődtek össze az alapítóról elnevezett Pethő Sándor utcában.
Legalábbis a Facebookon a netadós és a CEU-s megmozdulásokat is felülmúlja a szombati tiltakozás. A kormányoldal már ellenforradalmárokról beszél.
A megfigyelés és a provokátorok azonosítása MINDANNYIUNK ÉRDEKE!
Fúrnak-faragnak az ügyes kezű rendőrök a Kossuth tér környékén, előkerülnek a legprofibb "csináld magad"-megoldások, kedvencünk a racsnis hevederrel összekötött zsalukő.
Hidvéghi Balázs kommunikációs igazgató szerint ez az a fajta „sorosista brigád”, amelyik, ha nem a szája íze szerinti eredmény születik, akkor „nekimegy a demokráciának is”.
Átrakták az eseményt szombatra, és már a szavazatok újraszámlálását is követelik.
Nagy volt a csalódottság, amikor kiderült, hogy mégis újra összejöhet a Fidesznek. Az Oktogont blokád alá vonó fiatalok attól tartanak, hogy a következő négy év semmivel sem lesz jobb az előzőeknél.
A palesztinok az izraeli megszállás ellen tiltakoznak a gázai határnál, az izraeliek éles lőszerrel lőttek rájuk.
Az oktatásban uralkodó tarthatatlan állapotokra szeretnék felhívni a figyelmet.