Mert a koszovói elnök váratlan látogatást tett az észak-koszovói Gazivoda-tó főként szerbek lakta térségében.
Kisebb demonstráció verődött össze, többen nem voltak hajlandóak elhagyni a tér lezárt részét.
Az Orosz Kommunista Párt felvonulásait engedélyezték a hatóságok, és sokan ki is mentek, még Szevasztopolban is.
A DK máris, a második demonstráció után törölte a Facebookról az Ellenállásnak nevezett budapesti tüntetéssorozatának eseményét, amit addig terveztek ismételgetni, míg a miniszterelnök le nem mond.
A volt miniszterelnök ellenállásra szólított fel, ehhez képest később arról beszélt, hogy talán csak pár napig tart ki a lendület. Kinek áll ez érdekében?
Ahogy tegnap éjjel, úgy ma is tüntettek, 14 emberrel szemben kellett testi kényszert alkalmazni.
Szabálysértési feljelentést is tettek ellenük.
Gyurcsány keddre újabb demonstrációt hirdetett, ahonnan addig nem megy haza, amíg Orbán meg nem bukik.
Csak négy településen engedélyezték a tüntetéseket. Moszkvában ezrek mentek utcára, suhantak is a gumibotok.
Pedig csak négy településen engedélyezték a megmozdulásokat.
Nem vették fel az állami iskolába a gyerekeket, úgyhogy barikádot emeltek.
Hiába jelezte az alkotmányvédelem, hogy baj lesz, hétfőn Chemnitzben csak 600 rendőrt küldtek ki a több ezres tömeg megfékezésére.
A helyi szélsőjobb egy vasárnapi késelős gyilkosság után az utcára vonult, és külföldieket kezdtek zaklatni.
Liviu Dragnea biztos benne, hogy az augusztus 10-i korrupcióellenes megatüntetés nem a véletlen műve volt.
A csendőrség eddig nem adta le a katonai ügyészségnek a bukaresti prefektus tömegoszlatást elrendelő parancsát.