Az orosz tömegtájékoztatási és távközlési hatóság két hete blokkolja a Telegramot, mert az üzenetküldő szolgáltató nem adta ki az FSZB-nek a kommunikációja kódkulcsait. A tüntetésen az elnökválasztásból kizárt Alekszej Navalnij ellenzéki vezető is beszédet mondott.
12 napja tart a tüntetés. A legnagyobb ellenzéki párt a családügyi minisztert és a miniszterelnök-helyettest számoltatná el.
A Demokrata főszerkesztőjének nagyon nem tetszik, hogy május 8-án a Kossuth téren demonstrál az „elenyésző nagypofájú kisebbség”.
Az LMP társelnöke szerint erős üzenet, hogy a tüntetéseken minden oldal együtt menetel, ez korábban elképzelhetetlen lett volna. Ha a Fidesz mellé még egy szélsőséges párt felsorakozna, az egészen tragikus lenne az ország élhetősége szempontjából.
Szerzs Szargszján ellen 11 napja tüntettek, már katonák is átálltak a tiltakozók oldalára.
A védelmi miniszter figyelmeztette őket, hogy komoly büntetésre számíthatnak.
Angel Gahona holtan esett össze.
Budapest mellett – Szeged után – Debrecenben, Nyíregyházán, Kecskeméten és Székesfehérváron is kiálltak pár százan, akik nem elégedettek a NER-rel.
Korábban volt egy nagyon rövid tévévitája a miniszterelnökké választott elnökkel, ami nem vezetett sok eredményre.
Kapcsoltak, miután több ezer ember csápolt rájuk szolidaritásból az ellenzéki tüntetésen.
Felülről is látszik, hogyan telt meg a Szabad sajtó útja.
Az oda induló bulizók közül páran rázendítettek a Kossuth-indulóra.
A választások utáni második tüntetés arról szólt, hogy a képviselet nélkül maradt ellenzéki tömeg szembenézzen saját, nem túl kecsegtető helyzetével.
Bebizonyította, hogy megfér egymás mellett a szivárványos, a székely, a roma, az Árpád-sávos és az uniós zászló.
A legváratlanabb tiltakozási dal.