Az egészségügyi dolgozók szombati tüntetésén nem lehetett kimondani, hogy Balog Zoltán.
16 rendőr és négy civil sérült meg, de csak könnyebben.
Békemenet, Békamenet, Jobbik, MSZP, diáktüntetés.
A március végére meghirdetett demonstráció másik szervezője, a Független Egészségügyi Szakszervezet kitart és nem fújja le a rendezvényt.
„Drága az életünk, szeretnénk, ha tovább tartana.” A demonstrációt politikamentesnek szánja a Független Egészségügyi Szakszervezet.
Petőcz Kálmán és Kollai István is azt írja, nem Soros áll a pozsonyi tüntetések mögött, és ebben a helyzetben úgy megnyilvánulni, ahogy a magyar miniszterelnök tette, inkább kegyeletsértő, mint bátor.
Mozgalmat szerveznek, és összehozzák a Szél-Vona-Karácsony vitát a tüntető diákok. „Kész megoldásokat magolni a múlt és a jelen problémáira öngyilkosság” - hangzott el.
A modernebb oktatásért küzdő Független Diákparlament több ezer tüntetővel vonult át a Deák térről a Kossuth térre, miután a kormány nem volt hajlandó szóba állni velük.
A rendőrség szerint a tüntetésen 11 ezren, a szervezők szerint 25-30 ezren vettek részt.
Most vasárnap, a miniszterelnöki évértékelő közben fog tiltakozni az Európai Alternatíva.
Szerintük Orbán Viktor megfutamodott a vita elől.
A tüntetés egyik főszónoka a 92 éves zeneszerző, Mikisz Theodorakisz volt, aki népszavazás kiírását követelte a kormánytól.
Megszólalt Rékasi Zsigmond, akinek négy rendőr jelent meg az otthonában a diáktüntetés után.
Fáj az amerikai elnöknek, hogy nem írnak róla jókat a brit lapok, és hogy sokszor tiltakoznak ellene.
Megkérdeztük azokat, akik most tüntettek életükben először, hogy milyennek látták a demonstrációt. Volt olyan diák, akit előre figyelmeztetett az igazgatója, hogy ne menjen el a tüntetésre.