A szerb első ligából kipottyant klub akadémiai rendszerét jórészt Budapest tartotta el, a felnőttcsapatban egy magyar játékos volt, egy békéscsabai.
A vajdasági politikus úgy érzi, nyílt sisakos beszélgetés előtt áll Magyar Péterrel. Felajánlotta a lemondását is, amit nem fogadtak el.
Nem volt jó magyarnak lenni olyan háborús helyzetben, ahol az összes többi nemzetiséget éppen próbálták kiirtani – emlékszik Terék Anna, akinek új könyve 1920 és 2020 között követ egy családot. Száz év Délvidék.
A Román-Magyar Fórum elnöke a választás rendje elleni bűncselekmény miatt tett felejlentést.
Nem bíznak a vállaltan a fideszes kötődésű aktivistákban, sem a helyi intézményekben, sőt még a postában sem.
A levélszavazatok 2022-ben 93,98 százalékban a Fideszt támogatták.
Az emeletes buszon 83-an utaztak, a szerb hatóságok szerint fizikai képtelenség volt a buszt ilyen sebességgel az úton tartani.
„Beleálltunk, köpködjenek csak ránk, ellenállók vagyunk” – mondta egy most alakult vajdasági magyar szervezet alelnöke, akinek elege van a Vučić és Orbán rezsimjét egyszerre kiszolgáló VMSZ-ből.
Mi sem egyszerűbb.
November elsején összeomlott az újvidéki vasútállomás előteteje, a szerencsétlenségben 15 ember vesztette életét. A tiltakozások azóta tartanak, az egyetemisták mellett tanárok, földművesek, nyugdíjasok, bírók, ügyvédek is tünetnek, sztrájkolnak. Hatalomváltás előtt áll Szerbia? Vagy ez csak a szokásos? Tüntetnek, aztán megunják és hazamennek? Erről beszélgettünk Szerbhorváth György szociológussal.
A nyelvvesztés, a sehova nem tartozás himnuszát írta meg a Vajdaságból Svédországba emigráló költő.
A Vajdaságban a miniszterelnök lemondását követelik a pénteki tragédia miatt.
A kormány tagad, az RMDSZ szerint bonyolult lenne létrehozni ezt, de „lehetségesnek és elképzelhetőnek tartják”. Bőven vannak azonban politikai kockázatok is.
A vajdasági Szabad Magyar Szó két éve márciusban cikksorozatban tárta fel, hogy olvasóik szerint a vállaltan fideszes kötődésű Vajdasági Magyar Szövetség aktivistái gyűjtik be a magyarországi levélszavazatokat. „Nálunk ez úgy működött, hogy hozták a szavazópapírt, és akkor aki hozta, az ki is töltötte nekünk” - nyilatkozta nekünk akkor egy helyi szavazó.
Az istentisztelet része az is, hogy beszédet mond a Fidesszel szövetséges vajdasági szervezet megbízott elnöke.