Tyúkól #33: Demi Moore lökte be 2025-öt, de sok jóra nem számítunk

podcast

Úgy érezzük, 2024 két hónap alatt telt el, és bár most azt terveztük, hogy a tavalyi év elemezgetése helyett kicsit optimistán, kicsit szkeptikusan, kicsit cinikusan és kicsit pesszimistán a jövőbe tekintünk, egy picit mégis elvesztünk abban, ami 2024-ben történt… Mert bőven volt miről beszélni 2024-ben, annak ellenére, hogy hihetetlenül gyorsan lepergett.

Akár bontottál pezsgőt szilveszterkor, akár nem, könnyen lehet olyan érzésed, mint nekünk, hogy 2025 csak a folytatás, és valójában semmi nem történt december 31-én éjfélkor. Közben viszont nehéz bármi biztatót mondani azok után, hogy tavaly elinflálódott a közbeszédben a bántalmazás, a gyerekvédelem, és gyakorlatilag leépítették az összes, a magyar közéletben ismertnek számító női politikust.

A politika régen volt ilyen mozgalmas, de a társadalmi önszerveződés megfagyott, ami újságíróként is fájdalmas tapasztalás, hát még az aktivista múlttal. A 33. Tyúkól ezért hiába szeretett volna, nem lett vidám, de azért nem is lett nehéz. Vendégünk Oláh Kata, a 444 lapmenedzsere.

Bővebben:

  • 00:00:15 - Mindenki hallatszik, kezdhetjük, BUÉK!
  • 00:00:49 - Nem a múlton akarunk merengeni (spoiler: fogunk), nézzük, milyen lesz 2025!
  • 00:02:15 - Fos.
  • 00:04:49 - Régebben volt mit várni, most csak a nihilizmus maradt…
  • 00:07:12 - Nem telt el túl gyorsan 2024?
  • 00:08:08 - Vidám adásnak nézünk elébe 🙂
  • 00:09:26 - Nőjogi szempontból 2024 katasztrófa volt
  • 00:11:43 - A nők mindent megérdemelnek, ha nem úgy viselkednek, ahogy azt a férfiak elvárják tőlük?
  • 00:16:27 - Varga Judit történetének felhasználása újratraumatizálta/traumatizálja a bántalmazott nőket.
  • 00:19:26 - Propaganda lett a bántalmazás és a gyerekvédelem témája
  • 00:22:10 - Az adás szava: demoralizáló
  • 00:24:34 - Itt állunk 2025-ben egyetlen SZIGNIFIKÁNS női politikus nélkül
  • 00:26:42 - Magyar Péter felemelkedéstörténete (szimbolikával)
  • 00:30:50 - Sose volt igény arányosságra a politikában Magyarországon
  • 00:41:37 - Vannak jó példák az alulról szerveződésre, csak Magyarországon ezt is leépítették
  • 00:44:11 - Lányos a piros szín (???)
  • 00:46:06 - Mit gondoltunk 2000-ben, milyen lesz 2025?
  • 00:49:44 - Demi Moore Golden Globe-ot kapott, csupán 45 évet várt rá…
  • 00:54:07 - Miért kellenek külön női és férfi díjak a sportokon kívül?
  • 00:56:29 - Egy lehetséges magyarázat: ugyanaz a helyzet, mint a munka világában. A nők a gyerekvállalás miatt egyszerűen kiesnek.
  • 01:04:32 - Belinkeljük a cikket a GECI-ről. (Nem, nem arról.)
  • 01:06:20 - Tényleg boldog új évet kívánunk!

Olvasnivaló:

Javaslataid, ötleteid, meglátásaid várjuk a tyukol@444.hu címre! Podcastunk kéthetente jelentkezik új adással, és meghallgatható a 444 Spotify- és Apple-csatornáján is. Korábbi adásaink itt találhatók.

Illusztráció: Botos Tamás/444

Kapcsolódó cikkek
Legfrissebb podcastjaink

Borízű hang #275: Félmeztelenül, karfiolfüllel, örök-crackpanorámát bámulni a Demján-negyedben, és ügyet sem vetni a Gajdics Ottó-mémekre [rövid verzió]

Most a kedves nézők is csak hallgathatnak. A „Hülye vagy kretén?” visszatér. Ramen a Rákóczi téren. Megakvíz: alma vagy marihuána? Napilapmentes ország. Favela a Boráros téren, crackpipák és hajléktalanok a luxuslakások alatt. Amerika nagyobbat bukott Iránban, mint Rottenbiller. Egyél sünt!

Uj Péter, Bede Márton, Ardai Marcell, Winkler Róbert
podcast

Borízű hang #275: Félmeztelenül, karfiolfüllel, örök-crackpanorámát bámulni a Demján-negyedben, és ügyet sem vetni a Gajdics Ottó-mémekre [hosszan]

Most a kedves nézők is csak hallgathatnak. A „Hülye vagy kretén?” visszatér. Ramen a Rákóczi téren. Megakvíz: alma vagy marihuána? Napilapmentes ország. Favela a Boráros téren, crackpipák és hajléktalanok a luxuslakások alatt. Amerika nagyobbat bukott Iránban, mint Rottenbiller. Egyél sünt!

Uj Péter, Bede Márton, Winkler Róbert
podcast

Feltesz az ember egy kis csontot, aztán megy magától – itt az Umami, a 444 új gasztropodcastja

Indul az Umami, a 444 új gasztropodcastja. Az első adásban két Z generációs szakáccsal beszélgettünk, akik a saját helyüket viszik. Pohner Ádám egy kis borsodi településen nyitotta meg Michelin Bib Gourmand minősítésű éttermét, az Iszkort, Hetey Márton a Rákóczi csarnokban indította el hatszékes levesezőjét, a Nem Rament.

Umami
podcast

Borízű hang # 274 [hosszú]: Hallgatóbüdösségi és bongépítő verseny, valamint a „Hülye vagy kretén?” szellemi vetélkedő országos döntője a Fidesz-frakcióban

Radikális fordulat dezodorügyben. NBA-döntő vs. vébé. Ellen-Trumpok halálfej-tetoválással. Tajtékpipa és gravity bong. Németh Balázs elmeállapota. Mikor csuknak már le valakit? Az osztrákoknál az alma is jobb.

Uj Péter, Bede Márton, Winkler Róbert
podcast

Egy privát tőkés soha nem fektetne Elon Musk cégeibe

Miért kevés az olyan sikertörténet Európában, mint a Revolut? A Saját Tőke podcast harmadik adásában Orbán Krisztián és Nagy Tamás beszélgetnek a privát tőke és a kockázati tőke közti különbségekről.

Saját Tőke
podcast