Tyúkól #41: Lusták vagyunk a munka ünnepén

Rottyon vagyunk. Ahhoz képest, hogy négy hónap telt el az évből, teljesen elfáradtunk, úgyhogy a munka ünnepét pihenéssel próbáljuk ünnepelni, ennek pedig azzal ágyaztunk meg, hogy olyan Tyúkólt készítettünk, amilyet még sosem:

nem írtunk hozzá adástervet.

Szóval ez az ünnepi különkiadás, amiben nemcsak május elseje, a munkások helyzete, a munkahelyi balesetek, a szakszervezetek és a sztrájk kerül szóba, hanem az is, hogy miért baj, hogy kiüresedett ez a nap, és ma már szinte csak a lufiról meg a sör-virsliről szól. De talán amit a legjobban hiányolunk, az a szolidaritás – arra pedig vannak elméleteink, hogy ez miért alakul így.

Bővebben:

  • 00:00:00 - Május elsejei különkiadás!
  • 00:00:29 - Full szar készen vagyunk. Reméljük, ti nem.
  • 00:02:31 - A május 1. kulinárisan is kifejezetten fontos esemény. Nóra elmondja, hogy miért!
  • 00:03:51 - A majális nem változott sokat az időben: sör, virsli, vattacukor, lufi, pónilovaglás... drágán.
  • 00:06:42 - Pedig a munka ünnepének nem ez lenne a lényege. Főleg nem ilyen drágán!
  • 00:08:44 - Kipanaszkodjuk magunkat a szerkesztőség kávéhelyzetéről.
  • 00:09:04 - A kávé hagyján, de nagyon elkeserítő a munkahelyi halálos balesetek száma.
  • 00:13:11 - Nóra kedvenc témája: a szakszervezetiség.
  • 00:19:26 - Megosztottság, ellenszenv és kevés szimpátia = a szolidaritás hiánya.
  • 00:27:16 - Más: ha nő vagy és van véleményed, akkor azt inkább tartsd meg magadnak, lehetőleg a konyhában és a dolgodat is csináld meg.
  • 00:33:28 - Lehet, hogy az internetadó bevezetését mégis hagynunk kellett volna...
  • 00:38:30 - Nóra három napig nem olvasott híreket, először elvonási tünetei voltak, aztán kisimult az idegrendszere. (Ha tehetitek, ti is próbáljátok ki ezt, tényleg jó cucc.)
  • 00:42:41 - Azért a push-értesítéseket nem kapcsolta ki...
  • 00:45:30 - Próbáljátok ki ti is a 15 perces szabályt! Nem old meg mindent, de hátha.
  • 00:47:08 - Vagy a színezést.
  • 00:50:01 - Összefolyt a munka a magánélettel, most érezzük igazán, hogy mennyire nem tudunk lecsatlakozni a munkahelyünkről, és állandóan dolgozunk...
  • 00:53:51 - Zsuzsi imádja a 21. század kényelmét, még akkor is, ha ez azzal jár, hogy mindenhol elérhető.
  • 00:58:10 - Mi még tudunk vezetékes számokat. És ti?
  • 01:00:25 - Ha úgy érzitek, hogy túl kényelmes minden, akkor próbáljatok meg térkép nélkül bóklászni a városban. Jó móka!
  • 01:04:54 - Újságírói életpálya: telefonfüggőség és alkoholizmus. (Csak viccelünk.)
  • 01:07:39 - Nincs konklúzió, és tudtátok, hogy nem is annyira jó, ha a dolgok össze vannak foglalva?

Podcastunk kéthetente jelentkezik új adással, meghallgatható a 444 Spotify- és Apple-csatornáján is. Korábbi adásaink itt találhatók. Javaslataid, ötleteid, meglátásaid a tyukol@444.hu címre várjuk.

Illusztráció: Kiss Bence/444

Legfrissebb podcastjaink

Borízű hang #275: Félmeztelenül, karfiolfüllel, örök-crackpanorámát bámulni a Demján-negyedben, és ügyet sem vetni a Gajdics Ottó-mémekre [rövid verzió]

Most a kedves nézők is csak hallgathatnak. A „Hülye vagy kretén?” visszatér. Ramen a Rákóczi téren. Megakvíz: alma vagy marihuána? Napilapmentes ország. Favela a Boráros téren, crackpipák és hajléktalanok a luxuslakások alatt. Amerika nagyobbat bukott Iránban, mint Rottenbiller. Egyél sünt!

Uj Péter, Bede Márton, Ardai Marcell, Winkler Róbert
podcast

Borízű hang #275: Félmeztelenül, karfiolfüllel, örök-crackpanorámát bámulni a Demján-negyedben, és ügyet sem vetni a Gajdics Ottó-mémekre [hosszan]

Most a kedves nézők is csak hallgathatnak. A „Hülye vagy kretén?” visszatér. Ramen a Rákóczi téren. Megakvíz: alma vagy marihuána? Napilapmentes ország. Favela a Boráros téren, crackpipák és hajléktalanok a luxuslakások alatt. Amerika nagyobbat bukott Iránban, mint Rottenbiller. Egyél sünt!

Uj Péter, Bede Márton, Winkler Róbert
podcast

Feltesz az ember egy kis csontot, aztán megy magától – itt az Umami, a 444 új gasztropodcastja

Indul az Umami, a 444 új gasztropodcastja. Az első adásban két Z generációs szakáccsal beszélgettünk, akik a saját helyüket viszik. Pohner Ádám egy kis borsodi településen nyitotta meg Michelin Bib Gourmand minősítésű éttermét, az Iszkort, Hetey Márton a Rákóczi csarnokban indította el hatszékes levesezőjét, a Nem Rament.

Umami
podcast

Borízű hang # 274 [hosszú]: Hallgatóbüdösségi és bongépítő verseny, valamint a „Hülye vagy kretén?” szellemi vetélkedő országos döntője a Fidesz-frakcióban

Radikális fordulat dezodorügyben. NBA-döntő vs. vébé. Ellen-Trumpok halálfej-tetoválással. Tajtékpipa és gravity bong. Németh Balázs elmeállapota. Mikor csuknak már le valakit? Az osztrákoknál az alma is jobb.

Uj Péter, Bede Márton, Winkler Róbert
podcast

Egy privát tőkés soha nem fektetne Elon Musk cégeibe

Miért kevés az olyan sikertörténet Európában, mint a Revolut? A Saját Tőke podcast harmadik adásában Orbán Krisztián és Nagy Tamás beszélgetnek a privát tőke és a kockázati tőke közti különbségekről.

Saját Tőke
podcast