Ahogy azt korábban megírtuk, csütörtök délelőtt a Parlamentnél sétálgatott Tiborcz István és Orbán Ráhel Mohamed Alabbarral, az Eagle Hills tulajdonosával. Az Eagle Hills az az Egyesült Arab Emírségekbeli cég, amely a mini-Dubajt építette volna Rákosrendezőn.
Mohamed Alabbar nem egyedül jött Budapestre. Tagja annak a népes, többek között üzletemberekből álló hivatalos delegációnak, mely Mohammed bin Zájed Ál Nahján sejket, az Egyesült Arab Emírségek elnökét kísérte el magyarországi látogatására. A sejkkel Orbán Viktor és Sulyok Tamás is találkozott.
Az Alabbarral való találkozóról küldtünk kérdéseket Tiborcz központi cégének, azt szerettük volna megtudni, milyen közös beruházáson dolgoznak, hogy a találkozó kapcsolódott-e a sejk hivatalos látogatásához vagy ahhoz, hogy a Válasz Online szerint a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő egy sor értékes belvárosi ingatlant tervez elárverezni a következő időszakban, és ezek egy részére Tiborcz valamely érdekeltségénél landolhat.
Kérdéseink elküldte után kicsit több, mint négy óra elteltével meg is érkezett a „válasz” a BDPST-től, amit teljes terjedelmében közlünk:
„Köszönjük szépen a megkeresésüket.
Tiszteletben tartjuk a sajtó munkáját, ugyanakkor a 444-nek a BDPST Groupról, annak tevékenységéről, vezetőiről, kollégáiról a közelmúltban megjelent, véleményünk szerint sok esetben egyoldalú, elfogult, személyeskedő, és gyakran a személyiségi jogokat is sértő tartalmai alapján a jövőben nem kívánunk reagálni a szerkesztőségüktől érkező sajtómegkeresésekre.
Köszönjük szépen a megértésüket.”
A cégnél alighanem a 444 azon cikkére utalnak, melyben azt írtuk meg, hogy 14,5 millió forint az éves tandíj az Orbán-unokának kiszemelt New York-i, német és angol tannyelvű iskola. A cikkre aztán mérges Instagram-posztban reagált Orbán Ráhel, miközben az írás nem volt személyeskedő, és sem most sem korábban nem sértettük meg senki személyiségi jogát. (Ha így tettünk volna, bárki indíthatott volna jogi eljárást lapunkkal szemben.) Más a helyzet a Tiborcz-gyerekek nagypapájával, Magyarország miniszterelnökével, aki rendszeresen politikai célokra használja fel saját unokáit.
A Telexnek válaszolt a BDPST sajtóosztálya, hogy miért kísérgette a Tiborcz-Orbán házaspár Mohamed Alabbart, bár abból sem derült ki sok minden: „A BDPST Group a régió egyik jelentős tőkebefektető társasága, Budapest egyik legfontosabb műemlékiingatlan-fejlesztője, nemzetközi hotelláncok, valamint globális vállalatcsoportok elismert partnere. Tiborcz István, mint a cégcsoport tulajdonosa a munkájából kifolyólag rendszeresen találkozik, egyeztet hazai és nemzetközi üzletemberekkel, itthon és külföldön egyaránt. Amennyiben bármilyen együttműködésre sor kerül, arról a BDPST Group – az eddigi gyakorlatának megfelelően – a kellő időben tájékoztatást fog nyújtani.”
Mohamed Alabbar, az Eagle Hills tulajdonosa tagja annak a hivatalos delegációnak, mely tegnap érkezett Magyarországra. Orbán Viktor fogadta is Mohammed bin Zájed Ál Nahján sejket, az Egyesült Arab Emírségek elnökét.
A projekt pedig nem mini-Dubaj, hanem Grand Budapest néven fog futni.
Válasz helyett elhajtották a kérdezősködő Válasz Online-t, amely szerint Tiborcz aktív szereplője lehet a kormány legújabb privatizációs folyamatának. Több értékes, történelmi épületet árverezne el ugyanis a kormány.
A Tiborcz–Orbán család mostanában minden választás előtt költözik, most a világ legliberálisabb városa lehet a célpont. Még az is lehet, hogy az unokából „felelősségteljes világpolgárt” próbálnak nevelni.
A morális határok fontosságáról írt a miniszterelnök lánya, aztán fenyegetőzött kicsit.
Orbán Ráhel „anyaként és emberként” nem tudja „szó nélkül hagyni”, hogy a 444 írt gyermekei iskolájáról. Mi azonban ezt az elvárható maximális körültekintéssel tettük, szemben sajnos az Orbán-unokákat a nyilvánosság elé dobó nagyapjukkal.