A benyújtott alkotmánymódosítással a köztársasági elnök megbízatása egyszerűen megszűnik, ezzel a jelek szerint minden jogászkodás meddővé válik, még akkor is, ha Sulyok nem írja alá az őt kirúgó törvényt. Jogvédők szerint a tisztességes eljáráshoz, bár megérdemli sorsát, Sulyoknak is joga lenne.
Ezen felül nem kommentálja a javaslatot, hogy miként kezdeményezik megbízatásának megszüntetését.
A volt miniszterelnök az Indexnek: Lázár és Szijjártó teljesen rendben van, Hatvanpuszta műbalhé, és halálomig Fidesz-tag maradok.
A független sajtó lejáratására, majd vegzálására létrehozott, évi több milliárdba kerülő sóhivatalnál kommunista ügynökök terjesztették a Nyugat-ellenes propagandát. Ez a Szuverenitásvédelmi Hivatal rövid története.
A köztársasági „politikai zsákmányszerzésnek” tartja a miniszterelnök kezdeményezését.
A NOlimpia sikerén felbuzdulva a Momentum már 2017-ben népszavazást akart a miniszterelnöki ciklus korlátozásáról. Nem voltak egyedül, már 1991-ben készült olyan alkotmánytervezet, ami szerint Orbánnak 2018-ban át kellett volna adnia a hatalmat.
Kocsis Máté máshogy látja.
Orbán Viktor próbálja azt sugallni, mintha kétharmaddal is nehéz lenne eltávolítani a hivatalából a köztársasági elnököt vagy a legfőbb ügyészt, de ez nem így van.
Az elnök a lehető legkorábbra, május elejére hívta össze a parlament alakuló ülését, az új kormány május közepére megalakulhat. Sulyok Tamás is posztolt a találkozó után.
Egy tiszás alkotmánymódosítás azt jelentené, hogy Orbán a jövőben nem lehetne kormányfő.
„Könnyű felismerni őket: agresszívek, erőszakosak, fenyegetőznek, lőfegyverrel járnak lakossági fórumra.”
Az autokráciák Thaiföldtől Törökországig nem technofasizmusra, hanem saját gonosz törvényeikre épülnek. A „gyermekvédelmi” és „kábítószer-ellenes” alkotmánymódosítás nemcsak a gyülekezési törvényt írhatja felül, hanem mindent. De leginkább a demokráciát. És már el is kezdték alkalmazni.
De persze a független hatóságok döntenek, „mint minden normális esetben”.
A Fidesz nagyszabású terve előtt áll néhány akadály, az egyik az, hogy senki nem köteles elárulni, van-e másik állampolgársága. Az állampolgárság felfüggesztése hungarikumnak tűnik, több jogász teljesen megdöbbent.
Kiposztolta az újabb alaptörvény-módosítás „első részét” az alapvető emberi jogok megerőszakolásáról.