Gegesy Ferencet, a kerületet a rendszerváltástól 2010-ig vezető polgármestert váltja a poszton.
A tavaly februári vizsgabotrányban a docens etikai eljárásokat kezdeményezett, mert egy diákkal kivételeztek, miután a tanuló „érdemi MOL-részesedéssel” rendelkező családja nyomást igyekezett gyakorolni az intézmény oktatóira. Az első vizsgálatok még neki adtak igazat, végül kirúgták.
Munkajogi pert indított az egyetemi docens, akit azután raktak ki, hogy etikai eljárást kezdeményezett egy vizsgán kivételezett diák ügyében.
Ádám Zoltán kirúgták a Corvinusról, miután etikai vizsgálatot kezdeményezett egy kivételezés miatt. Diákjai most mellette tüntettek az egyetem előtt.
Mert elindult a találgatás, ki lehet az ügyben érintett diák.
Az új rektor személyéről hónap végéig döntenek.
„Amennyiben az Európai Uniónak és Magyarországnak nem sikerül megállapodni az Erasmus program finanszírozásáról.”
Hallgatók szerint az egyik tanár azért döntött a távozás mellett, mert jövőképe nem egyezik a közben komoly belső átalakításon átesett Corvinuséval.
A közgazdász arról beszélt a végzősöknek, hogy az ő feladatuk lesz a rendszerváltás végleges befejezése.
A közgazdász szerint az a nagy kérdés, hogy Magyarországon demokrácia van, vagy inkább csak annak megcsúfolása, esetleg kimondottan kleptokráciában élünk.
Már keresik az új intézetvezetőket.
A lap úgy tudja, az Oktatási Hivatal megállapította, hogy Karácsonynak nem volt meg a nyelvvizsgája és nem kezdte meg a doktorjelölti jogviszonyt.
A Wizz Air vezérigazgatója maga is az egyetemen végzett.
Lánczi András szerint a téma nem tartozik a szenátus hatáskörébe, így nem veheti napirendre.
Ötnapos képzést hirdettek 18 és 30 év közötti roma nők számára.