De ezt a találkozót megfelelően elő akarja készíteni.
Hosszú mosolyszünet után Rijádban asztalhoz ült az amerikai és az orosz delegáció, Trump pedig a távolból osztotta ki Zelenszkijt. Az gyorsan kiderült, hogy Trump és Putyin egymásra hangolódtak Ukrajna-ügyben, úgyhogy most Európa kárára igyekeznek megmutatni, mekkora urai a világnak.
Marco Rubio tett egy gesztust az európai vezetők felé.
Az ukrán elnök a Trump mellett álló dezinformációs körre is figyelmeztetett, ahova szerinte a magyar kormányhoz kötődő képviselők is tartoznak.
Egekig magasztalták egymást.
Látszik, miről szól majd a kampány.
„Be kellett volna fejeznetek. Soha nem kellett volna elkezdenetek. Megállapodhattatok volna” – mondta Ukrajnáról az amerikai elnök.
Az ukránoknak tett ajánlat olyan, amit háborúban legyőzött agresszoroknak szoktak tenni, rosszabb feltételekkel, mint a Németországra és Japánra kiszabott pénzügyi büntetések 1945 után, írja a brit lap.
A párizsi csúcstalálkozón az európai vezetők arra jutottak, hogy Európának növelnie kell a védelmi kiadásokat és az Ukrajnának nyújtott támogatást.
Az ukrán elnök szerint azért, hogy találkozhassanak egymással, és gyors sikert érjenek el, de az, amit akarnak, egyszerűen egy tűzszünet, és az nem siker.
Eric Adams érezte, hogy szorul a hurok, úgyhogy gyorsan elkezdett mindenben egyetérteni Trumppal. Cserébe az elnök emberei elérték, hogy ügyészek kérjék az Adams elleni vádak ejtését. Hiába egyébként konzervatív jogászok bátor kiállása és lemondása, Trumpékat ez sem állítja meg.
Az amerikai elnök a limuzinjában ülve integetett.
Bros before RO-s.
Úgy vélik, fel kellene őket menteni más állítólagos bűncselekmények, például illegális fegyvertartás és gyerekpornó vádja alól, mivel ezeket a nyomozás során fedezték fel.
Világossá vált, hogy ha az európaiak nem vállalnak azonnal nagyobb szerepet a saját biztonságuk garantálásában, az USA nem fog segíteni. Helyszíni riport a müncheni konferenciáról ami egy új világrend kialakulásának fontos állomása lehet.