Bús Balázs szerint politikai döntés született.
Elsőre nem láttuk át a bonyolult céghálót, a közérdekű adatigénylésünkre kiadott dokumentumokból viszont világosan látszik, hogy Fásy Ádám lányának cégei mégis dolgoztak egy dokumentumfilmen, amit az NKA támogatott.
A 17 milliárdból eddig 2,16 milliárd került vissza az államhoz, még folyik az ügyben a NAV nyomozása költségvetési csalás és hűtlen kezelés gyanújával.
Rogán minisztériuma 379 milliót adott, a többit az NKA-tól és a Bethlen Gábor Alapkezelőtől kapták.
Mindegyikben képviseleti jogosultsága van Juhász Balázsnak, a bécsi Fidelitas alapító elnökének.
Az átvilágítás több furcsa esetet is feltárt: volt, aki bemondásra kapott támogatást, más pedig több pénzt kapott, mint amennyit kért.
Fideszes parlamenti és helyi képviselőkhöz, polgármesterekhez és bizalmasaikhoz kötődő szervezetekhez mentek százmilliók. Van olyan egyesület, ami évek óta nem adott hírt magáról.
A Tisza-kormány kulturális minisztere a Nemzeti Kulturális Alap (NKA) támogatásainak felhasználásával kapcsolatban vár információkat. Belső vizsgálatot rendelt el.
Tarr Zoltán miniszter szerint a nyomozók összeszedték azokat az eszközöket és iratokat, „amik tanúsíthatják azt, hogy pontosan mi is történt a Nemzeti Kulturális Alapprogram kifizetései körül”.
Civilnek lenni annyit tesz, hogy valaki nem tagja a hatalmi elitnek. De a politikába, mint a minket körülvevő folyamatokba ettől még mindenkinek joga van beleszólni. Orbán Viktor rendszere több dimenzióban, változatos módszerekkel igyekezett minden erejével gyengíteni, leépíteni ezt a jogot.
49 pályázó 1,688 milliárd forintot adott vissza eddig.
A vitatott támogatások már kimentek, így az irodalmi folyóiratok járhatnak rosszul Tarr Zoltán döntésével.
Véget vet az indokolatlan pénzszórásnak.
Ezt a támogatási célt egy szintén kiszivárgott levél szerint a kulturális és innovációs miniszter jóváhagyta.
Az újabb nyertes: Szabó Zsolt.