Az al-Shabaab fegyveresei 8 civilt és egy katonát is megöltek, mielőtt végeztek velük.
A szélsőséges csoport legalább négy embert már megölt.
Az összeg a szomáliai terrorszervezet „emírje”, Ahmed Diriye, illetve két alárendeltje, Mahad Karate és Jehad Mostafa kézre kerítéséhez vezető információkért jár.
A Mogadishuban elkövetett merényleteknek legalább 300 sérültje is van.
Ismét lecsapott az al-Shabaab.
Az al-Sabab terroristái harminc órán át tartották megszállva Szomália fővárosában a Hayat Hotelt.
Az al-Shabab tagjai véletlenszerűen lövöldözhettek.
A régiót 40 éve nem látott szárazság sújtja, nemzetközi segélyszervezetek éhínség veszélyére figyelmeztetnek.
Egyébként közel 16 millióan élnek ott.
Az ENSZ által finanszírozott Bilan projekt a nemi alapú erőszakról, a nőkről a politikában és a női vállalkozókról fog beszámolni.
A katonai bázison többek között az ENSZ békefenntartó csapatai állomásoznak.
Mohamed Ibrahim Malimuut kórházba vitték, az állapota stabil.
Kőolajban és földgázban gazdag területről van szó.
A mozi korábban öngyilkos merénylők célpontja és hadurak bázisa volt.
17-en meghaltak.