53 éves volt.
Az egykori magas beosztású rendőr, Tóth Tibor ALS-beteg volt.
A megemlékezésen az egyetemfoglalók kórusa búcsúzik majd az életvégi önrendelkezésért küzdő alkotmányjogásztól.
Péter szerint „Daninak még az elmúlt hetekben is voltak egészen jó napjai.”
A miniszter szerint „a vita, amit Magyarországon elindított az emberi méltóság tartalmáról, kereteiről és korlátairól, halálával nem ér véget.”
Az ALS-ben szenvedő jogász a júniusi EJEB-döntés után fellebbezett, hogy a 17 tagú Nagykamara foglalkozzon az ügyével, de a testület ezt most indoklás nélkül elvetette.
Az ALS-ben szenvedő alkotmányjogász Forever Vasas feliratú pólóban szurkolt.
Karsai Dániel élete tökéletes alapanyag, és az általa írt előadásból többet tudhatunk meg róla, mint eddig bármikor. De Szenteczki Zita rendezése sokkal több, mint az ismert történet elmesélése.
„Egy jó darabig (talán örökre) visszavonulok a közéleti kommentártól”, írta Szakács István.
Kiderült, azok után ment neki ilyen stílusban Karsainak, hogy neki is volt ALS-sel küzdő rokona.
A gyógyíthatatlan beteg alkotmányjogász azután hívta meg a minisztert egy kötetlen beszélgetésre, hogy május közepén Sulyok Tamás államfő ment el hozzá, de a találkozó nem járt sikerrel. Gulyás egyszer már jobbulást is kívánt Karsainak.
Brian Wallach politikai kampányokban és a Fehér Házban dolgozott, mielőtt diagnosztizálták ALS-szel. Úgy döntött, hogy ő csak azért is élni akar, és mozgalmat indított, hogy neki és sorstársainak több esélye legyen a túlélésre. És sikerrel járt.
Az ALS-betegségben szenvedő alkotmányjogász azt írja, hogy nem gazember, aki esetleg nem a Momentumot választja.
A politika egyes szereplői tehetetlenül nézték, mi történik, mondta a 444-nek Karsai Dániel öccse. Karsai Péter szerint az embereket az eutanázia témája már amúgy is foglalkoztatta, az ALS betegségben szenvedő bátyja „csak megnyomta a gombot”.
Korábban emberölésnek minősítették, és akár tíz-tizenhárom év börtönnel büntették az aktív életvégi döntésben való segédkezést még az orvosoknak is.