Orbán Viktor egyik lánya és a miniszterelnöki rokonsággal dicsekvő öccse sem robbantott bankot tavaly a cégeivel. Az exkormányfő unokaöccse viszont egész szokatlan módon és ütemben szárnyal.
Kifizették az Envirotis teljes nyereségét, sőt a tartalékokat is megcsapolták a nagyobb osztalék érdekében.
Most derült ki az is, hogy NER-en kívülre keveredett cége 1,3 milliárdos veszteséget termelt az első évben, amikor már nem volt a felesége Mészáros Lőrinc lánya.
Bevételeinek 60-70 százaléka lóg a levegőben, miután a Richter és a Mol elhalasztotta az osztalékfizetést Magyar Péterék kérésére.
Az NB I. harmadik legnagyobb költségvetésével gazdálkodik a felcsúti foci. Van is miből fizetni az átlagosan havi bruttó 3,7 milliós fizetést.
Az élelmiszeripari cégeket azonban kicsit nehéz helyzetbe hozta a kormány árrésstopja.
Bár tavaly csökkent a cég bevétele, sőt a nyeresége is, mégis több pénzt fizettek ki maguknak, mint egy évvel korábban.
A NAV a jelek szerint nem lép fel a Divatcsarnok Projekt Zrt. ellen.
Nagyot nőttek tavaly a bevételek, de a kiadások még jobban megugrottak.
A jegybanki alapítványokhoz kötődő GTC Origine 2023-ban vette meg a Lánchíd hotelt Száraz Istvánéktól, egy év után pedig továbbadta a Market Zrt.-s Scheer Sándornak és sógorának.
A bevétel kicsit visszaesett ugyan, de a nyereséget ennek ellenére megtriplázta.
Tavaly nemcsak Németországban terjeszkedett Somlai Bálint, hanem Horvátországban is indított egy új céget, ami rögtön remekül muzsikált.
Bár a magyar gazdaság finoman szólva sem szárnyal, a NER kiemelkedő alakjai nem panaszkodhatnak, rengeteg osztalékot szavaztak meg maguknak. A kék plakátokról elhíresült Balásy Gyula a profit 80 százalékát osztaléknak minősítette.
A három akkugyár 2023-ban még 35 milliárd forintos nyereséget ért el.
Nagy bajban lenne az MCC, ha nem kaptak volna egy jókora részvénycsomagot. Az osztalékok nélkül csúnyán veszteségesen működnének.