Pár mondatot írna csak át, de azzal radikálisan megváltoztatná a kormány, hogy a magyar állam hogyan viszonyul az állampolgáraihoz, különösen a legrosszabb helyzetbe került, legszegényebb, leginkább segítségre szoruló polgáraihoz. Ezzel a pár mondattal és annak következményeivel beteljesülhet a Fidesz 10 éve tartó szociálpolitikája, már ha ezt lehet annak nevezni.
De tényleg ettől a pár átírt mondattól épül le véglegesen a magyar jóléti állam? Volt egyáltalán magyar jóléti állam, amit le lehet építeni? Erről beszélgetünk majd a Szurovecz Illéssel, a 444.hu újságírójával a 444 új vagy újrainduló podcastjában, a Newsroomban.
Illés a múlt héten írt cikket a törvényjavaslatról és arról, hogy mit mutatnak a statisztikák, hogy épültek le a szociális kiadások Magyarországon. Az adásban beszélünk még a munkaalapú társadalomról, és megemlítjük a közfoglalkoztatás politikai hasznosságát és a rokkantnyugdíjas rendszer alkotmányellenes leépítését, ezekről érdemes elolvasni a linkelt cikkeket.
Az adást, és a 444 többi podcastját meghallgathatjátok Spotifyon, Google Podcaston, Apple Podcaston és az Amazon Audible szolgáltatás podcast oldalán és a több nagy platformon.
2009-ben a GDP 22 százalékát költöttük szociális támogatásokra, most 18-nál tartunk.
Egy friss kutatás szerint az is a választási eredményektől függött, hogy melyik faluban hány közmunkásra adott pénzt a kormány. Ezzel zsarolják, jutalmazzák vagy büntetik a polgármestereket. A rendszer pedig hozta a Fidesznek a szavazatokat, ahogy kellett.
Milyen társadalmi érdekek hajtják a Fidesz népszerűségét? Milyen csoportokra támaszkodik a hatalom elsősorban? Hogyan szivárog be oda, ahová nem is gondolnánk? És hol vannak hajszálrepedések?
Az állam mindenkit maga elé enged, ha a szociális biztonságról van szó.
Csallóközi kretének, borsodi ecetes fröccs, féregirtóval rákgyógyító ketyós fitneszguru. Bede Márton megeszik egy dél-olasz lovat. Az indokolatlan Fenyő Miki-szobor. Mikor indulhat az Éva Vermut focivébén? Navracsics lopott pénzt kunyerál, az ebilhalsaga folytatódik.
Most a kedves nézők is csak hallgathatnak. A „Hülye vagy kretén?” visszatér. Ramen a Rákóczi téren. Megakvíz: alma vagy marihuána? Napilapmentes ország. Favela a Boráros téren, crackpipák és hajléktalanok a luxuslakások alatt. Amerika nagyobbat bukott Iránban, mint Rottenbiller. Egyél sünt!
Most a kedves nézők is csak hallgathatnak. A „Hülye vagy kretén?” visszatér. Ramen a Rákóczi téren. Megakvíz: alma vagy marihuána? Napilapmentes ország. Favela a Boráros téren, crackpipák és hajléktalanok a luxuslakások alatt. Amerika nagyobbat bukott Iránban, mint Rottenbiller. Egyél sünt!
Indul az Umami, a 444 új gasztropodcastja. Az első adásban két Z generációs szakáccsal beszélgettünk, akik a saját helyüket viszik. Pohner Ádám egy kis borsodi településen nyitotta meg Michelin Bib Gourmand minősítésű éttermét, az Iszkort, Hetey Márton a Rákóczi csarnokban indította el hatszékes levesezőjét, a Nem Rament.
Radikális fordulat dezodorügyben. NBA-döntő vs. vébé. Ellen-Trumpok halálfej-tetoválással. Tajtékpipa és gravity bong. Németh Balázs elmeállapota. Mikor csuknak már le valakit? Az osztrákoknál az alma is jobb.