Megélhetési válság idején rázza le magáról a szociális felelősséget a kormány

podcast

Pár mondatot írna csak át, de azzal radikálisan megváltoztatná a kormány, hogy a magyar állam hogyan viszonyul az állampolgáraihoz, különösen a legrosszabb helyzetbe került, legszegényebb, leginkább segítségre szoruló polgáraihoz. Ezzel a pár mondattal és annak következményeivel beteljesülhet a Fidesz 10 éve tartó szociálpolitikája, már ha ezt lehet annak nevezni.

De tényleg ettől a pár átírt mondattól épül le véglegesen a magyar jóléti állam? Volt egyáltalán magyar jóléti állam, amit le lehet építeni? Erről beszélgetünk majd a Szurovecz Illéssel, a 444.hu újságírójával a 444 új vagy újrainduló podcastjában, a Newsroomban.

  • 2.10: Mit ír át pontosan a kormány a szociális törvényben?
  • 4.08: Milyen következményekkel járhat ez a módosítás? És mit üzen, hogy egy váltás előtt/alatt lép ilyet a kormány?
  • 6.22: Mit mutatnak az adatok, hogyan építette le a szociális kiadásokat az Orbán-kormány 2010 óta?
  • 11.25: Orbán szerint a jóléti állam alternatíváját, a munkaalapú társadalmat építették ki. Milyen eredményekkel járt mindez?
  • 18.45: Mekkora felelősséget tesz a javaslat az egyének és a családok vállára? És mit ad cserébe ezért?
  • 22.22: Mekkora segítséget tudnak nyújtani a rászorulóknak az önkormányzatok?
  • 25.35: Hogy kerül a szociális ellátás egyre nagyobb része az egyházak szervezeteihez? És mi lehet ezzel a gond?
  • 28:45: Orbán Viktor szerint néha nincs magyar jóléti állam, néha van, de gyenge. Van/volt magyar jóléti állam?
  • 31.28: Mivel indokolja a kormány a változtatást? Kommunizmus!

Illés a múlt héten írt cikket a törvényjavaslatról és arról, hogy mit mutatnak a statisztikák, hogy épültek le a szociális kiadások Magyarországon. Az adásban beszélünk még a munkaalapú társadalomról, és megemlítjük a közfoglalkoztatás politikai hasznosságát és a rokkantnyugdíjas rendszer alkotmányellenes leépítését, ezekről érdemes elolvasni a linkelt cikkeket.

Az adást, és a 444 többi podcastját meghallgathatjátok Spotifyon, Google Podcaston, Apple Podcaston és az Amazon Audible szolgáltatás podcast oldalán és a több nagy platformon.

Kapcsolódó cikkek
Legfrissebb podcastjaink

Borízű hang #276: Illegális ebihalak a likőrválogatottban [hószu]

Csallóközi kretének, borsodi ecetes fröccs, féregirtóval rákgyógyító ketyós fitneszguru. Bede Márton megeszik egy dél-olasz lovat. Az indokolatlan Fenyő Miki-szobor. Mikor indulhat az Éva Vermut focivébén? Navracsics lopott pénzt kunyerál, az ebilhalsaga folytatódik.

Uj Péter, Bede Márton, Winkler Róbert
podcast

Borízű hang #275: Félmeztelenül, karfiolfüllel, örök-crackpanorámát bámulni a Demján-negyedben, és ügyet sem vetni a Gajdics Ottó-mémekre [rövid verzió]

Most a kedves nézők is csak hallgathatnak. A „Hülye vagy kretén?” visszatér. Ramen a Rákóczi téren. Megakvíz: alma vagy marihuána? Napilapmentes ország. Favela a Boráros téren, crackpipák és hajléktalanok a luxuslakások alatt. Amerika nagyobbat bukott Iránban, mint Rottenbiller. Egyél sünt!

Uj Péter, Bede Márton, Ardai Marcell, Winkler Róbert
podcast

Borízű hang #275: Félmeztelenül, karfiolfüllel, örök-crackpanorámát bámulni a Demján-negyedben, és ügyet sem vetni a Gajdics Ottó-mémekre [hosszan]

Most a kedves nézők is csak hallgathatnak. A „Hülye vagy kretén?” visszatér. Ramen a Rákóczi téren. Megakvíz: alma vagy marihuána? Napilapmentes ország. Favela a Boráros téren, crackpipák és hajléktalanok a luxuslakások alatt. Amerika nagyobbat bukott Iránban, mint Rottenbiller. Egyél sünt!

Uj Péter, Bede Márton, Winkler Róbert
podcast

Feltesz az ember egy kis csontot, aztán megy magától – itt az Umami, a 444 új gasztropodcastja

Indul az Umami, a 444 új gasztropodcastja. Az első adásban két Z generációs szakáccsal beszélgettünk, akik a saját helyüket viszik. Pohner Ádám egy kis borsodi településen nyitotta meg Michelin Bib Gourmand minősítésű éttermét, az Iszkort, Hetey Márton a Rákóczi csarnokban indította el hatszékes levesezőjét, a Nem Rament.

Umami
podcast

Borízű hang # 274 [hosszú]: Hallgatóbüdösségi és bongépítő verseny, valamint a „Hülye vagy kretén?” szellemi vetélkedő országos döntője a Fidesz-frakcióban

Radikális fordulat dezodorügyben. NBA-döntő vs. vébé. Ellen-Trumpok halálfej-tetoválással. Tajtékpipa és gravity bong. Németh Balázs elmeállapota. Mikor csuknak már le valakit? Az osztrákoknál az alma is jobb.

Uj Péter, Bede Márton, Winkler Róbert
podcast