Tyúkól#35: Jó, akkor kezdjünk új életet!

podcast

Február van, jó eséllyel már mindenki kukázta az újévi fogadalmait. De azért olyan jó lenne valamin változtatni. Fáradtak és nyűgösek vagyunk, kijöttünk a formánkból, egy csomó dolog nyomaszt minket – de hiába a nagy fogadkozások, életmódot váltani legfeljebb fejben könnyű. Min bukunk el? És mi kéne ahhoz, hogy ne bukjunk el?

Vendégünk Enyingi Vivien dietetikus.

BŐVEBBEN:

  • 00:00:00 - Boldog új évet, ki hányszor bukta már el az életmódváltást? Hopp, hát pont a Nutella világnapján vettük fel az adást, Zsuzsi meg is ünnepelte.
  • 00:03:10 - A bűntudatkeltés az nagyon megy. Próbáljuk meg nem szabotálni legalább saját magunkat. Káposztaleves-diéta? Hagyjuk a drasztikus megoldásokat.
  • 00:08:00 - Ja, hogy az egészségünkkel foglalkozni kell. Csak hát az idő, meg energia. Ne egy kapszulától várjuk a varázslatot. Hogy néz ki egy barackpopsi?
  • 00:11:29 - Muszáj megtanulni befelé fókuszálni, nem lehet máshogy változtatni.
  • 00:18:53 - Az van a fejekben, hogy ami egészséges, az rossz ízű. Pedig ennek nem feltétlenül kell így lennie.
  • 00:22:58 - Érdemes becsempészni a zöldségeket és a gyümölcsöket az ételekbe, a legkisebb változás is lehet eredményes.
  • 00:28:33 - Pasta Queen és a durumtészta.
  • 00:31:09 - Hús nélkül is lehet élni, és a vegán sportolók sem építik le az izmaikat.
  • 00:35:55 - Biztos, hogy arra kell törekedni, hogy egy alternatíva is olyan legyen, mint az eredeti étel, amiről példázták?
  • 00:39:25 - Mennyi idő kell ahhoz, hogy lássuk az életmódváltás eredményeit?
  • 00:43:15 - Mindenkinek csak egy egészsége van - ez egy elég jó érv, hogy vigyázzunk rá.
  • 00:47:53 - Az édesítőszerek sem jelentenek ultimét megoldást, az aszpartámot például most akarják betiltani. És nem érdemes letagadni azt sem (figyelem, szolgálati közlemény), hogy az édesítők egy része bizony hasmenést (is) okozhat.
  • 00:53:50 - Érdemes barátkozni a természetes cukrokkal és a gyümölcsök természetesen édes ízével. Ez nem egészségtelen, sőt! Ráadásul túltolni sem lehet a fogyasztásukat.
  • 00:59:56 - Fontos tanács: ne hasonlítsd magad másokhoz az életmódváltás útján!
  • 01:01:00 - A következő adásban a nők elleni erőszakkal, az erőszakbűncselekményekkel és az ehhez kapcsolódó rendszerszintű problémákkal fogunk foglalkozni.

Hasznos linkek és olvasnivalók:

Podcastunk kéthetente jelentkezik új adással, meghallgatható a 444 Spotify- és Apple-csatornáján is. Korábbi adásaink itt találhatók. Javaslataid, ötleteid, meglátásaid a tyukol@444.hu címre várjuk.

Illusztráció: Kiss Bence/444

Kapcsolódó cikkek
Legfrissebb podcastjaink

Borízű hang #275: Félmeztelenül, karfiolfüllel, örök-crackpanorámát bámulni a Demján-negyedben, és ügyet sem vetni a Gajdics Ottó-mémekre [rövid verzió]

Most a kedves nézők is csak hallgathatnak. A „Hülye vagy kretén?” visszatér. Ramen a Rákóczi téren. Megakvíz: alma vagy marihuána? Napilapmentes ország. Favela a Boráros téren, crackpipák és hajléktalanok a luxuslakások alatt. Amerika nagyobbat bukott Iránban, mint Rottenbiller. Egyél sünt!

Uj Péter, Bede Márton, Ardai Marcell, Winkler Róbert
podcast

Borízű hang #275: Félmeztelenül, karfiolfüllel, örök-crackpanorámát bámulni a Demján-negyedben, és ügyet sem vetni a Gajdics Ottó-mémekre [hosszan]

Most a kedves nézők is csak hallgathatnak. A „Hülye vagy kretén?” visszatér. Ramen a Rákóczi téren. Megakvíz: alma vagy marihuána? Napilapmentes ország. Favela a Boráros téren, crackpipák és hajléktalanok a luxuslakások alatt. Amerika nagyobbat bukott Iránban, mint Rottenbiller. Egyél sünt!

Uj Péter, Bede Márton, Winkler Róbert
podcast

Feltesz az ember egy kis csontot, aztán megy magától – itt az Umami, a 444 új gasztropodcastja

Indul az Umami, a 444 új gasztropodcastja. Az első adásban két Z generációs szakáccsal beszélgettünk, akik a saját helyüket viszik. Pohner Ádám egy kis borsodi településen nyitotta meg Michelin Bib Gourmand minősítésű éttermét, az Iszkort, Hetey Márton a Rákóczi csarnokban indította el hatszékes levesezőjét, a Nem Rament.

Umami
podcast

Borízű hang # 274 [hosszú]: Hallgatóbüdösségi és bongépítő verseny, valamint a „Hülye vagy kretén?” szellemi vetélkedő országos döntője a Fidesz-frakcióban

Radikális fordulat dezodorügyben. NBA-döntő vs. vébé. Ellen-Trumpok halálfej-tetoválással. Tajtékpipa és gravity bong. Németh Balázs elmeállapota. Mikor csuknak már le valakit? Az osztrákoknál az alma is jobb.

Uj Péter, Bede Márton, Winkler Róbert
podcast

Egy privát tőkés soha nem fektetne Elon Musk cégeibe

Miért kevés az olyan sikertörténet Európában, mint a Revolut? A Saját Tőke podcast harmadik adásában Orbán Krisztián és Nagy Tamás beszélgetnek a privát tőke és a kockázati tőke közti különbségekről.

Saját Tőke
podcast