védelmi kiadások

Csak a szokásos: az amerikai védelmi miniszter Brüsszelben fenyegette az európaiakat, hogy ha nem költenek eleget védelemre, az USA csökkenti a katonai jelenlétét

Pete Hegseth szerint lesznek olyan országok, amelyek elbuknak az USA felülvizsgálatán, és lesznek olyanok is, amelyek kiváló eredménnyel teljesítenek. Sokakat J. D. Vance müncheni kioktatós beszédére emlékeztetett Hegseth kirohanása a brüsszeli NATO központban.

Takács Lili
külföld

Védelmi kiadásként könyvelték el a szlovákok a kórházépítést, hogy megfeleljenek a NATO elvárásainak

Robert Fico szerint ha beüt a krach, majd katonai igényeket is kielégítenek a kórházak.

Bódog Bálint
külföld

Macron további eurómilliárdokkal emelné a védelmi költéseket

A francia elnök azt mondta, országa 2027-ben 64 milliárd eurót fog költeni hadseregére a „ragadozók korszakában”.

Keller-Alánt Ákos
külföld

A NATO-tagállamok vállalták, hogy 2035-re a GDP-jük 5 százalékát költik védelmi kiadásokra

Trump látványos sértődése nélkül ért véget a hágai NATO-csúcs legfontosabb tárgyalása. A katonai szövetség tagjai vállalták, hogy a jelenlegi 2 százalékról 2035-re 5 százalékra növelik védelmi kiadásaikat. Az Egyesült Államok elnöke kiállt a korábban megkérdőjelezett kölcsönös segítségnyújtás mellett.

Takács Lili
külföld

Szijjártó: „Nagy lehetőség”, Orbán: „Tüdőlövés” – a NATO megemeli az elvárt védelmi kiadásokat

A NATO a GDP legalább öt százalékára emelné a védelmi kiadásokat a jelenlegi kettőről. Orbán erre korábban azt mondta, ez tüdőn lőné a magyar gazdaságot. Szijjártó most mégis örül.

Keller-Alánt Ákos
háború

NATO-csúcs Irán árnyékában – azért, hogy Trump ne unatkozzon, csak 3 órás lesz a legfontosabb megbeszélés

Röviddel azután, hogy az Egyesült Államok iráni nukleáris létesítményeket bombázott, Hágában gyűlnek össze a NATO vezetői. Sokan lesznek, mégis egyvalakit akar lekenyerezni mindenki: Donald Trumpot.

Takács Lili
külföld

Spanyolország megállapodott a NATO-val, hogy nem emeli védelmi kiadásait a GDP 5 százalékára

Pedro Sanchez miniszterelnök szerint országa a GDP-je csupán 2,1 százalékának elköltésével is teljesíteni tudja a NATO-val szembeni összes kötelezettségét.

Inkei Bence
külföld

Rutte szerint a NATO várhatóan elfogadja az 5 százalékos védelmi kiadási célt

Orbán Viktor korábban azt mondta, tüdőlövés lenne a magyar gazdaságnak, ha 2 százalék fölé kell emelni a védelmi kiadásokat.

Inkei Bence
külföld