A 15 éve lezajlott orbáni rendszerváltás után sokan az 1989-es rendszerváltás politikusait lazán felülmúlva mesésen meggazdagodtak, miközben az ország gazdaságának teljesítménye az EU-n belül romlott. Van egy szűk réteg, ami az átlagnál sokkal többet profitált az új rendszerből: a fideszes politikai elitben néhányan, akiknek 2010 előtt nem volt kirívóan nagy vagyonuk, ma már milliárdosokként élvezhetik az életet.
Különösen igaz ez annak az Orbán Viktornak a környezetére, aki nemegyszer hangoztatott állítása szerint üzleti ügyekkel nem foglalkozik, így a politikai elit csúcsán eltöltött több mint három és fél évtizede és a másfél évtizede tartó, egybefüggő miniszterelnökségei után is csak pár millió forintnyi megtakarítást tudott összegyűjteni.
A kormányfő közeli rokonai egyre gazdagabbak, átlagosan napi 800 ezer forinttal gyarapodnak, és hatalmas földterületeket szereztek meg. De nemcsak nekik jött be az üzlet: a miniszterelnök távolabbi rokonai, jó barátai és jelentéktelenebb haverjai, az őt kiszolgáló személyzetből is többen kifejezetten gazdagok lettek, sőt egyéb ismerősei sem panaszkodhatnak. Van köztük, aki már saját jogon is gazdag volt – de a többség azért nem vagy nem ennyire.
Nekik biztosan nincsenek anyagi problémáik a miniszterelnök környezetében.
Az egykori kommunista párttag és propagandista, a most 84 éves Orbán Győző legendásan „erőszakos ember”, a saját fia, Orbán Viktor bevallása szerint többször is súlyosan bántalmazta őt. Orbán Győző cégeit Simicska Lajos érdekeltségeinek és Kövér László öccsének, Kövér Szilárdnak a segítségével sikerült feltőkésíteni, és a hatalmát a bányászati cégekben állandósítani. Már az első Orbán-kormány idején kikerülhetetlenné vált, hogy a cégek a közbeszerzéseken tőle vegyék a dolomitot. A csillaga 2014-ben ívelt fel igazán, a bányacégeiből mostanra már több mint 10 milliárd forintot szedhetett ki osztalékként.
Az 59 éves mérnök-közgazdásznak, ifj. Orbán Győzőnek nincs akkora vagyona, mint az apjának, de így is 100 milliós üzleteket köt: cége, a Hahót Tőzeg Kft. 43 milliós profitokat termel, tavaly a RenewEnergy Kft.-ből pedig csak 3,8 millió forintot tudott kivenni. A miniszterelnök öccse még mindig ügyvezetője az apjuknak évről évre hatalmas profitot termelő, piacvezető bányacégének, és tulajdonostársa volt apjának a Nehéz Kő Kft.-ben is (de miután 2021-ben – egy barátjával, a NAKK Zrt.-n keresztül – megvette benne az apja üzletrészét, a cég a forgalma bezuhant).
A 48 éves Orbán Áron egyszerre hirdet fogyókúrás élelmiszert és fegyvereket, közben kormányközeli üzletemberek bukkannak fel körülötte, a cége elnyert egy paksi közbeszerzést is, de a Központi Nyomozó Főügyészség irodáit is őrizheti. (Ő egyébként ősszel azzal került a hírekbe, hogy egy kiszivárgott hangfelvételen Héjj Dávid miniszterelnöki biztosnak nehezményezte, hogy a hatóságok gátolják vietnámiak vízumkérelmét. Orbán Áron cége, a Multi Shoot Zrt. 2024 elején 20 fős csoportok számára „Citizen Life Saver” alapképzést rendelt a PTE-től, amiért cserébe csoportonként nettó 12 millió forintot fizettek az egyetemnek. A képzésen való részvétel azt a célt szolgálta, hogy a harmadik világból érkezettek a képzési papírjuk segítségével könnyebben jussanak vízumhoz a schengeni övezetben.)
A Murobán Kft. 2021-ben került az Orbán család bányászati birodalmába, és be is indult az üzlet. Az elmúlt két évben Orbán Dávid (aki ifj. Orbán Győző fia) és a másik tulaj (aki egy Ferrari-rajongó győri ügyvéd, Mürkl Máté) fejenként 126 millió forintot vehetett ki osztalékként a cégből.
Tiborcz István 2013-ban vette feleségül Orbán Ráhelt, aki 2014 végén közölte, hogy férjével önálló családjuk van, saját lábukon állnak, saját erejükből boldogulnak, a saját életüket élik. A valóság ezzel szemben az, hogy Tiborcz István 2013 és 2015 között maffiamódszerekkel eltérített közbeszerzési tendereken kaszált milliárdokat, és mostanra cégbirodalmának hála a harmadik leggazdagabb magyar lehet. Orbán Ráhelnek és Tiborcz István anyjának volt miből 1 milliárd forintot költeni somogyi földekre.
Szokira-Orbán Sára március elején a családjával magángéppel jött haza a Maldív-szigetekről, ahol a 4iG-vezér Jászai Gellérttel és családjával nyaraltak. Az OTP magángépével mentek, amit piaci árakon vettek bérbe, Jászai pedig kikérte magának, hogy ő a miniszterelnök lányát nyaraltatta volna. Nem tudni, Szokiráéknak miből telt a Maldív-szigeteki utazásra, mert nyilvánosan elérhetetlen, hogy Szokira Tamás mivel foglalkozik: dolgozott a kormányban és Navracsics Tibornak is, azóta állítólag a kommunikáció terén mozog.
Orbán Sára a cégéből – ami ugyanott van, ahol a BDPST, még az egyik postaládán is osztoznak – tavaly nem vett ki osztalékot. Orbán Sára érdeklődik a képzőművészet – konkrétan a képzőművészeti piac – iránt, de hogy mennyire jelentős műgyűjtő, arról megoszlanak az információk. A cégbeszámolók alapján több millióért adtak szakmai tanácsot a Hungarian Art & Business (HAB) projektnek, ami a Magyar Bankholding és az MBH Bank Művészeti Alapítvány támogatásával alakult meg és működik.
Vitézy Zsófia (hivatalos nevén Villegas-Vitézy Anna Zsófia) a miniszterelnök unokatestvére, Orbán anyai nagynénjének a lánya. Vitézy Zsófia a Magyar Nemzet újságírója volt, a 2010-es kormányváltás után az Emmi sajtófőnöke lett, majd 2011-ben a Budapesti Fesztiválközpontot, 2013-tól a brüsszeli Magyar Intézetet vezette. 2022 óta Magyarország kolumbiai nagykövete.
Vitézy Dávid – aki Vitézy László filmrendező fia és Vitézy Zsófia féltestvére – 2010 és 2014 között a Budapesti Közlekedési Központ első vezérigazgatója, 2015-ben fél évig a Nemzeti Fejlesztési Minisztériumnál a közösségi közlekedés fejlesztését, különösen a regionális és távolsági viszonylatok összehangolását felügyelő miniszteri biztos volt. 2016-ban lett a Magyar Műszaki és Közlekedési Múzeum főigazgatója, 2020-tól annak 2022-es megszűnéséig a Budapest Fejlesztési Központ vezérigazgatója, majd 2022 májusától szakterületi államtitkárként a szervezet jogutódjának, a Nemzeti Közlekedési Központnak volt a megbízott vezérigazgatója. 2024-ben az LMP (végül a Fidesz-KDNP és személyesen Orbán Viktor által is támogatott) főpolgármester-jelöltje volt, jelenleg a fővárosi közgyűlés tagja.
A legfrissebb vagyonnyilatkozata szerint az I. kerületben egy 113 m2-es, a XI. kerületben egyharmad részben egy 82 m2-es és egy 67 m2-es lakás, a XII. kerületben egy 2098 m2-es területű társasház 24/144 részbeni tulajdonosa. A III. kerületben szintén érdekelt egyhatod részben egy társasházban. Balatongyörökön van egy gyümölcsöse, rajta egy gazdasági épülettel, aminek a tulajdonjogán hárman osztoznak. A Podmaniczky Mozgalom vezetőjének rengeteg kötvény, részvény és befektetési jegy került a nevére sok 100 millió forint értékben. A Közlekedési Kutató Kft. 100 százalékos tulajdonos ügyvezetője, és bár jogosítványa nincs, van a nevén egy (anyai ágon örökölt) Audi A4-es.
Vitézy Zsófia és Dávid nagybátyja Vitézy Tamás, aki a rendszerváltás után ukrajnai gázimportból alapozta meg a vagyonát, majd szállodák és egyéb ingatlanok működtetésével, illetve kikötők koncessziós üzemeltetésével foglalkozó cégbirodalma volt Horvátországban. 2010-ig egyik cégének alelnöke Habony Árpád volt, vezérigazgatója és igazgatósági tagja pedig Szalay-Bobrovniczky Kristóf. Az egykor a 100 leggazdagabb magyar közé tartozó Fidesz-közeli vállalkozó pár éve már nyilvánosan maffiaként írja le a gazdaság és igazságszolgáltatás kormányközeli szereplőinek együttműködését, és tavaly arról írt, hogy „hajléktalan” lett.
Vitézy Zsófia és Dávid másik nagybátyja, Vitézy András, aki annak idején Antall József tanácsadója volt, évek óta fb-tagként kap fizetést a mostanra több mint 5 milliárdot elemésztő, karcagi sámándobért felelős Kárpátok-Alpok Zrt.-ben, de a Paks II. Atomerőmű Zrt. fb-tagjaként is kapott már több 10 millió forintot.
Nyerges Zsoltnak, az Orbán család régi ismerősének az egyik legjobb barátja Ökrös Imre, akivel a szolnoki kosárcsapatot is együtt vezették. Ökrös Lévai Anikó testvérének, Lévai Gizellának az élettársa, más források szerint férje. Lévai Gizella fia Szeghalmi Márk Ádám. 2013-ban Lévai Gizelláék 275 millióért akartak földeket venni Törökszentmiklós környékén. Benne voltak abban a CIDER Alma-cégcsoportban, aminek az egyik leányvállalata 2014-ben 5 milliárdos hitelt kapott a külügytől, aztán milliárdokkal tartozott a Magyar Nemzeti Kereskedőháznak, majd a tartozást egy Mészáros Lőrinc-közeli cég fizette ki, végül az egész cégcsoport Mészárosnál landolt. De Ökrös Imre és Szeghalmi benne voltak a paksi lakóparkbizniszben is, és a velük üzletelők a városban sorra nyerték a megrendeléseket.
2019 elején új üzletbe kezdett Nyerges Zsolt, aki korábban évekig Simicska Lajos jobbkeze volt: Nyerges az A4B Management Zrt. egyedüli tulajdonosa lett, a vezérigazgatója pedig Lévai Anikó unokaöccse, a most 41 éves Szeghalmi Márk Ádám. Azóta is jól megy neki, tucatnyi ingatlanforgalmazó cége van, az egyik, a Honvéd Property Kft. 2021-ben árbevétel nélkül ért el 400 milliós profitot, amiből az üzletember ki is vett 300 milliónyi osztalékot. A Lévai–Ökrös–Szeghalmi családról tavaly a HVG írt hosszabban.
A sátoraljaújhelyi Bortemplom működtetésére az önkormányzat tavaly létrehozott egy kft.-t, aminek az ügyvezető igazgatói posztjára pályáztatás nélkül a hercegkúti Tündér Pajta alapítóját, Ökrös Mariannát nevezték ki, aki Ökrös Imre húga és üzlettársa. Az 1,8 milliárdból felújított Bortemplomot a sátoraljaújhelyi fideszes városvezetés nemrég – a helyi ellenzéki képviselők szerint a testület tájékoztatása nélkül – Németh Szilárd alapítványának adta.
Tiborcz István bátyja a 2006–2010-es ciklusban a Fejér Megyei Közgyűlés fideszes alelnöke volt, 2014-ben lett a NAV Informatikai Fejlesztési Főosztályának vezetője, korábban a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium energetikai tanácsadójaként dolgozott, és igazgatósági tag volt a NAV informatikai elnökhelyettese, Vágujhelyi Ferenc egy korábbi vállalkozásában is. 2019-ben vezérigazgató lett az állami óriásmegbízásokból élő Symmetria–Syncope-csoport testvérvállalatánál, majd a főleg informatikai cégekben tevékenykedő üzletember a Balaton-felvidéki Dörgicse egyik, szántóként nyilvántartott 3794 m2-es ingatlanjára költözött, és a legutóbbi hírek szerint onnan igazgatja cégeit, illetve felügyeli az MKB Bank informatikai szolgáltatásokat nyújtó leányvállalatát, az MKB Digitalt.
Máig nem tudni, hogy Mészáros Lőrinc, a miniszterelnök gyerekkori barátja és falujuk későbbi kormánypárti polgármestere hogyan lett milliárdos, de a felemelkedése 2010 után lett látványos. Mostanra alig lehet követni a cégbirodalmát, kb. 3,6 milliárd dollárra becsülik a vagyonát, és vélhetően a világ 1000 leggazdagabb embere között van. Feleségével luxuséletet él, gyerekei is milliárdosok a cégeiknek hála, a volt felesége is óriási vagyont kapott. Orbán Viktor nemrég azt mondta, hogy 2010 óta nem Mészáros Lőrinc (a leggazdagabb magyar) és Tiborcz István (a 3. leggazdagabb magyar) futotta be itt a legnagyobb karriert, hanem sokan mások is.
Mészáros Lőrinc egyfajta elődje volt Simicska Lajos nagyvállalkozó, aki Orbán kollégiumi szobatársából lett a Fidesz-birodalom rejtőzködő gazdasági irányítója. 25 évig ő volt a legfontosabb háttérember, a cégei, élükön a Közgéppel, sorra nyerték a milliárdos állami megrendeléseket, majd 2015 februárjában összeveszett Orbánnal, telenyilatkozta a sajtót azzal, hogy „Orbán egy geci”, bosszút esküdött, és vagyonával beállt a Jobbik mögé. Később kapitulált, a Fidesz–KDNP kétharmaddal nyert, és Simicska a cégbirodalmát átadta Orbán köreinek, de azért nem vonult vissza nincstelenül. A G-nap tizedik évfordulóján látogattuk meg Veszprémben:
Garancsi István, Orbán Viktor barátja, sőt egy 2009-es túra óta kötélbarátja, a miniszterelnök fiának egykori szállásadója volt az, aki rendszeresen elvitte magángéppel külföldi focimeccsekre a kormányfőt. A fő profilja az építőipar, mellette eddig a Fehérvár FC tulajdonosa volt, kaszinótulajdonos is, és hozzá köthető az online kasszák kiszolgálása is. 221 milliárdos vagyonával a 10. leggazdagabb magyar.
Ezt a cikket teljes terjedelmében csak előfizetőink olvashatják el. Légy része a közösségünknek, segítsd a 444 működését!
Már előfizetőnk vagy?Kimúlt a többpártrendszer, a politika a hatalmat gyakorlók magánügyévé vált. Az állam szakított az emberi méltóság egyetemességét valló értékrenddel. Erre a nyárra vált szilárddá az új magyar berendezkedés.
Ezt bírtuk kihozni a történelmi lehetőségből: modern gazdaság helyett Orbán leválthatatlan hatalmi rendszerét építettük fel. A kormányzati kamubullshithablatyipar legalább világszínvonalon termel. Lesz világverő, modern hadiipar meg kreatívipari világmárka. Pont, mint demográfiai fordulat.
Ahol a magyar állam és a magyar álom összeért: 2010 után néhány év alatt gigantikus cégbirodalmak nőttek ki a semmiből, elképesztő vagyonok halmozódtak fel, és pártbürokraták váltak nagytőkésekké.
A miniszterelnök és a török oligarcha, Adnan Polat kapcsolatára lett volna kíváncsi Hadházy Ákos.
A Partizán kétrészes filmben mutatta be a miniszterelnök tágabb családját. Onnan, hogy hogyan lett meg az apja első milliárdja, odáig, hogy Lévai Anikónak milyen befolyása van a gazdaságra. Kiderült az is, hogy Orbán mindkét öccse imád repülni, a kisebbik pedig szó szerint fegyverbolond.
Orbán Viktor közeli családtagjai a cégeikből összesen 2,036 milliárd forintot fizettek ki maguknak.
Összesen 277 hektárról van szó, ami nagyobb, mint az V., a VI. vagy a VII. kerület Budapesten.
Jó üzlet a bánya: harmadával nőtt tavaly Orbán Győző legnagyobb bányacégének az árbevétele, a profit pedig 48 százalékkal.
Orbán Viktor pedig próbál hárítani, de a Transparency International szerint igenis közpénzből épül a Budapest-Belgrád vasútvonal, ahová Orbán Győző cége is beszállít.
Orbán Viktor édesapja több százmillióval szállt ki a cégből. Az új tulajdonos jókora hitelt vett fel, hogy kifizesse Orbán Győzőt, most pedig felszámolja a céget.
Orbán Áron cégének leányvállalata 13,3 millió forintért személyi és vagyonőri feladatokat lát el két éven keresztül.
Eddig csak a miniszterelnök gyerekkori jóbarátja, Mészáros Lőrinc profitált a nyomozó ügyészségek védelméből, ezután a miniszterelnök testvére is fog.
A DK-s Vadai Ágnes tett feljelentést hivatali visszaélés gyanújával, ezt utasította el a Legfőbb Ügyészség.
A hangfelvételt pedig azért készítették, mert a miniszterelnöki biztos korábban letagadta Orbán Viktor előtt, hogy a testvére nála járt a vietnámi vízumok ügyében.
Egy hangfelvétel szerint pedig lehetett köztük olyan vietnámi, aki nem hagyta el az Európai Unió területét.
Úgy látszik, csak Orbán Dávid kellett az átütő sikerhez.
Megéri Orbán Viktor apjának és unokaöccsének üzlettársaként bizniszelni.
Két év alatt fejenként 126 millió forinttal gyarapodtak a tulajdonosok.
Mert a független országi képviselő Orbánék gánti bányájának kapuja előtt ült az autóban Daniel Freund német EP-képviselővel.
A hatóságok nem egyszerűen félrenéztek, amikor bűncselekmény hiányában megszüntették az Elios-nyomozást. Az állam az uradalom szolgálatába állt.
Így épített magának önerőből karriert Magyarország egyik leggazdagabb embere, a miniszterelnök veje.
A Válasz Online összesítése szerint így valójában nem is a 11., hanem a harmadik leggazdagabb magyar lehet a miniszterelnök veje.
Több körben vásároltak meg csaknem 400 hektár földet.
A miniszterelnök középső lánya Orbán Viktor unokáit is elvitte az útra. Ferihegyen fotóztuk le a 4iG-vezér társaságában hazatérő Orbán Sáráékat.
A 444 levelet kapott a cégtől, miután megírtuk, a miniszterelnök lánya a 4iG elnökével közösen utazott egy OTP-s magángépen a Maldív-szigetekre.
Visszautasítják, hogy „nyaraltatták” volna a miniszterelnök lányát, akivel közösen érkeztek haza a Maldív-szigetekről.
Szokira Tamásnak, Orbán Sára férjének nincsenek befolyásos szülei, sem jól menő cégei. Csendes, visszahúzódó, és főnökei szerint nem az Orbán-családhoz fűződő kapcsolatának, hanem tehetségének köszönheti a karrierjét.
Orbán Sára cége egy olyan művészeti projektben adhatott tanácsot, ami az MBH Bank alapítványához kötődik. Szakmai körökben úgy tudják, Orbán második legidősebb lánya évek óta érdeklődik a képzőművészet iránt.
Szijjártó Péter jelentette be az új külügyi államtitkárt.
A miniszterelnök rövid sajtótájékoztatót tartott a szavazás után.
Mire visszaért a piacról, a végrehajtók lefoglalták a házát. Vitézyt egykor a száz leggazdagabb magyar közé sorolták.
Most éppen be kell bútorozni.
Karcagon építik fel újra és üzemeltetik majd a milánói világkiállítás magyar csodáját.
A miniszterelnök sógora és unokaöccse is érdekelt a cégcsoportban, ami 3,2 milliárddal tartozik a Nemzeti Kereskedőháznak, és elzálogosított 3,2 millió liternyi konzervet.
3 milliárddal tartoztak az állami vállalatnak, kukorica- és meggykonzervet zálogosítottak el.
Orbán feleségének az unokaöccse vezeti azt az ingatlanos céget, amelyet nemrég alapított Nyerges Zsolt.
Lévai Anikó szűkebb rokonságával van kapcsolatban Sebestyén Roland. Bár forgandó a szerencséje, 2,1 milliárdnyi megrendelés már összejött a hozzá kötődő cégeknek Pakson.
A rezsibiztos „elkötelezett a magyar borászati, gasztronómia hagyományainak ápolása” mellett, már van hozzá alapítványa és kastélynak beillő Bortemploma is.
Tiborcz Péter a NAV informatikai elnökhelyettesének egy korábbi vállalkozásában is megfordult már.
Nem győzi hangsúlyozni, hogy már a NER előtt milliárdos volt, közben a Jóistennek, a szerencsének, Orbán Viktornak hálálkodott, na meg Simicska Lajosnak. Időbeli egybeesés: 2009-ben volt az első látványos felcsúti fociépítkezés.
A Forbes több mint 3000 fős globális gazdaglistáján rajta kívül még három magyar szerepel.
A miniszterelnök interjút adott az Ötmédia friss Youtube-csatornájának, az Orbán-propaganda pedig kemény kérdéseket ígért Hont Andrástól. Ez lett belőle.
A gecizéssel új fejezet nyílt a magyar politika történetében.
Tíz éve kezdődött a fideszes belháború, aminek a végén Orbán legyűrte legszorosabb szövetségesét, Simicska Lajost. Ekkor született meg az egyközpontú rendszer, amiben ma élünk. A G-nap évfordulóján felkerestük az ország utolsó valódi oligarcháját.
Puritán. Szerény. Szereti az autonóm, okos munkatársakat. És még véletlenül sincs közös üzlete a miniszterelnökkel. Garancsi István, az ember!
A kancelláriaminiszter szerint a Vidi-járat egy-egy útja töredéke a képviselői fizetésnek, ezért nem kell bevallani. A miniszterelnök sajtósa viszont arról beszélt, hogy az utak rendszeresek.
Garancsi István, Orbán kötélbarátja elengedte a csapata kezét. Az önkormányzat átmenetileg átvenné a Videotont, hogy megmentse a megszűnéstől.
Bár a magyar gazdaság finoman szólva sem szárnyal, a NER kiemelkedő alakjai nem panaszkodhatnak, rengeteg osztalékot szavaztak meg maguknak. A kék plakátokról elhíresült Balásy Gyula a profit 80 százalékát osztaléknak minősítette.
Az Atmediénak egy tőkealapon keresztül Mészáros Lőrinc is tulajdonosa.
A 12 milliárd harmadát Mészáros Lőrinc kapta.
27,8 milliárd áramlott be az Atmediához, 1,1 milliárd a nyereség.
Nagyon erősen.
Habony Árpád birodalma bekebelezte az utolsó jobboldali híroldalt, a Mandinert. A Fidesz üzent a kritikus konzervatívok maradékának: beálltok a sorba, vagy mentek a levesbe.
A kormányszóvivő férje megvehet egy cseh vadászgépgyárat, amitől aztán a magyar állam vásárol majd repülőket.
Írja a Telex. Jó biznisz a kaszinókoncesszió.
A kormányfő nem hivatalos tanácsadójának ez az első hadiipari érdekeltsége.
Épp az utolsó pillanatban szereztek meg egy céget, ami jogot biztosít nekik erre.
A lap forrásai szerint Habony a tavalyi grúz választásokon is aktívan dolgozott a Grúz Álom pártért.
Közvélemény-kutatásokat és részletes felméréseket készítettek arról, hogy melyik politikai üzenetek működnek a legjobban.
„Csupán az ügyvezetők és a tulajdonosok vannak bejelentve munkavállalóként” – írták a NAV nyomozói, majd lezárták az ügyet.
Augusztus 31-én távozik Szivek Norbert az MNV éléről, előtte kiárusítást tartottak.
De Szivek Norbert még ennél is többet akart. Ha minden összejött volna neki, milliárdokat keres.
A hotel részben vissza nem térítendő állami milliárdokból épült, a nyereségen két vagyonos esztergomi család osztozhat a jövőben.
Idén is kiborult a VIPes vödör, és elsült a VIPágyú: Matolcsy Ádámtól Tiborcz Istvánon át Rogán Cecíliáig mindenki felvonult a Sziget VIP-szekcióban, aki hozzátesz valamit a NER csillogásához.
Erkély legalább biztosan lesz, ezt megbeszélte az UNESCO vezetőjével Csepreghy Nándor. Orgonát is építenek bele.
A 24.hu megszerezte a Magyar Turisztikai Ügynökség tanácsadóinak névsorát. Többségük már fideszes körökben bizonyított.
Így volt ez tavaly is, akkor a pénz egy része továbbcsorgott Szánthó Miklós KESMA-vezér cégéhez.
A csúcsfizetésű professzoroknál is többet keres Kobza Miklós Szegeden.
Habony Mária és neves társasága hagyományőrző jelleggel hajózott ki a Dunára.
44 milliárd ment el vegytiszta propagandára 2022-ben. Még szebb mindez úgy, hogy Brüsszel ekézését verseny nélkül bízzák két kiválasztott cégre.
Takács Mihályról, Orbán Viktor személyi edzőjéről és tanácsadójáról készítettek anyagot. Takácsot a héten nevezték ki a felcsúti akadémia igazgatójává.
Takács Mihály a tanácsadás mellett a Puskás Akadémiát is eligazgatja.
Takács Mihály Rogánéknál politikai tanácsadó, de ő irányítja a felcsúti Puskás Akadémiát is.
Orbán Viktor személyi edzője, sportpolitikai tanácsadója is volt, aztán hirtelen valami történt.
Incze Zsolt ügyvezetőt csendben leváltották, hivatalosan közös megegyezéssel, Kriza Zsigmond lehet az új főnök. Mi okozhatta Orbán gyerekkori haverjának bukását?
A legkeresettebb fehérgalléros bűnözők közt emlegetett Ghaith Pharaon és ügyvédje közben Tiborcz István köreivel üzletel az ingatlanpiacon.
A többi között két magyar kastélyt is megvásárló Ghaith Pharaon vagyonára egy jordániai ügyvéd tette rá a kezét, a család most perel.
Tiborcz, Naffa és Polat is páholyból nézte, ahogy a miniszterelnök leteszi az esküt.