Vitézy Dávid két vonalat újranyit a Lázár János által bezáratott 11 vasútvonalból

közlekedés

Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter a kormányinfón jelentette be, hogy augusztus 1-jétől újraindul a vasúti személyforgalom Dombóvár és Komló, szeptember 1-jétől pedig Miskolc és Tiszaújváros között. A döntés szimbolikus, az érintett két vasútvonalat ugyanis Vitézy elődje, Lázár János záratta be 2023-ban.

Vitézy Dávid
Fotó: Németh Dániel/444

Ráadásul a komlói vasútvonal városon belüli szakaszát Lázár el is akarta bontatni. Bár Lázár rendelkezését már 2024 augusztusában megírtuk, a minisztérium csak 14 hónapnyi tagadás után ismerte el, hogy megkezdték a vasúti infrastruktúra megbontásához szükséges előkészületi munkákat, és elrendelték a MÁV vagyongazdálkodásában lévő ingatlanok átadását Komló városának.

Komló fideszes polgármestere már 2024-ben elismerte, hogy régóta lobbizott Lázárnál a bontásért. Polics József szerint a „vasútmentes belváros” koncepciója egyáltalán nem vasútellenes, csupán a gazdaság élénkítését szolgálja.

Lázár 2023-ban 10 mellékvonalat záratott be. A tizenegyedik a nagykereki vonal lett, amin 2025 októberében állították le a személyforgalmat, mert akadályozta a kínai CATL-akkumulátorgyár és a debreceni repülőtér bővítését. A MÁV azt ígérte, hogy új nyomvonalat építenek majd, konkrét határidőt azonban nem határoztak meg a projekt befejezésére.

Vitézy Dávid a miniszteri meghallgatásán azt mondta, hogy le kell zárni a vasútrombolás korszakát, ezért felülvizsgálják a Lázár által bezárt vasútvonalak kérdését. Hozzátette, hogy nem véletlenül ment el a választás után a lezárt komlói vonalhoz.

Kapcsolódó cikkek

Tizennégy hónapnyi tagadás után Lázárék elismerték, hogy folyik a komlói vasúti pálya bontásának előkészítése

A MÁV vagyongazdálkodásában lévő ingatlanokat már el is kezdték átadni Komló városának.

Molnár Kristóf
közlekedés

Lázár János elrendelte a komlói vasútvonal városon belüli szakaszának elbontását

Illetve a MÁV vagyongazdálkodásában lévő ingatlanok átadását Komló városának.

Molnár Kristóf
közlekedés

Komló polgármestere 14 éve szeretne vasútmentes belvárost, elképzelése most mégis sokkolta a helyieket

Nemcsak országszerte, helyben is meglepte az embereket, hogy elbontanák a komlói vasútvonal városon belüli szakaszát. Az ötlet Polics József polgármesteré, aki gazdaságélénkítésre használná a felszabaduló területeket. Könnyen lehet azonban, hogy végül semmi sem történik.

Molnár Kristóf
közlekedés

Magyar: A legfőbb ügyész tisztítsa meg a saját szervezetét, ha nem tudja, távozzon

Ideje megnyilvánulnia a legfőbb ügyésznek aranykonvojügyben, mondta a miniszterelnök a kormányszóvivői tájékoztatón. Ahol szó volt többek közt a sok száz milliárdos várbeli fejlesztések sorsáról és a Pilisszentkeresztre kihelyezett kormányülésről. Sőt a Magyarország felé közelítő hőkupoláról is.

Gazda Albert
POLITIKA

Lannert Judit oktatási és gyermekügyi miniszterjelölttel folytatódnak a meghallgatások

Futószalagon hallgatják meg a leendő minisztereket.

Diószegi-Horváth Nóra
POLITIKA

Tíz mellékvonalon állítja le a vasúti közlekedést a MÁV

Augusztus 1-jétől autóbuszok szállítják az utasokat.

Molnár Kristóf
közlekedés

A trianoni döntést még túlélte, a kínai akkumulátorgyárat már nem

Leállítják a személyforgalmat a Debreceni-Nagykereki vasútvonalon, mert egy akkumulátorgyár miatt el kell bontani belőle egy szakaszt. Az ország egyik legforgalmasabb mellékvonala a 11. vonal, amit Lázár János bezárat. Bár a MÁV ígéri, hogy újranyitják, sokkal valószínűbb, hogy végleges lesz a bezárás.

Németh Dániel, Molnár Kristóf
közlekedés